Przejdź do sekcji:

Wizyta Działu Edukacji ms w Fundacji "Promyczek" w Andrychowie

Czworo edukatorów z Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi 8 i 9 lipca gościło w Andrychowie, prowadząc z warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.


INFO

Miejsce

Fundacja „Promyczek” w Andrychowie

Czas

8-9 lipca 2020

To część projektu „Awangarda edukacyjna w muzeum awangardy. Działania o sztuce dla publiczności z indywidualnymi wyzwaniami poznawczymi”, który muzeum realizuje w partnerstwie z Fundacją „Promyczek” w Andrychowie. Fundacja opiekuje się 250 osobami z różnego typu niepełnosprawnościami. Część z nich – grupa piętnaściorga dzieci i młodzież z opiekunami – gościła jesienią 2019 na warsztatach w ms1 i ms2, poświęconym zagadnieniom sztuki nowoczesnej i współczesnej, przygotowanym specjalnie dla osób z wyzwaniami poznawczymi i wzywaniami zmysłów. Ta wizyta przerodziła się w większy projekt.

Edukatorzy podczas dwudniowej rezydencji, poza przeprowadzeniem warsztatów, zdiagnozują szczególne potrzeby edukacyjne uczestników projektu. Dalszy scenariusz przewiduje cztery dwudniowe wizyty gości z Andrychowa w Muzeum Sztuki w Łodzi, które zaplanowane są na lipiec i sierpień.

Andrychów dzieli z Łodzią podobną przeszłość – choć w mniejszej skali. Rewolucja przemysłowa przekształciła miasteczko w ośrodek wytwórstwa tekstyliów. Przełom polityczny lat 90. XX wieku bezpowrotnie zamknął przemysłową historię miasta.

Projekt „Awangarda edukacyjna w muzeum awangardy. Działania o sztuce dla publiczności z indywidualnymi wyzwaniami poznawczymi” jest realizowany w programie MKiDN Kultura Dostępna 2020.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 59.000,00 zł 
Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego: 14.740,00 zł 

            

20150217-KulturaDostepna

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

INFO

Miejsce

Fundacja „Promyczek” w Andrychowie

Czas

8-9 lipca 2020

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE