Przejdź do sekcji:

Wiersze znad palety. Twórczość poetycka artystów polskich XIX i XX wieku

Cena: 80 zł
Waga: 0.81 kg

Książka poświęcona artystom malarzom przejawiającym również talent w dziedzinie poezji.

Bohaterami „Wiersze znad palety” są zarówno malarze o gruntownym wykształceniu, jak i genialni samoucy; artyści zróżnicowani pod względem światopoglądu i estetyki prac; ci powszechnie znani oraz ci, o których pamięć należałoby przywrócić. Łączy ich skłonność do poezjowania i potrzeba lirycznego wyznania. Jednak niewielu z nich znamy jako poetów, ponieważ w większości nie publikowali swych tekstów lub – mimo druku – przechodziły one bez echa. Autorka książki przez lata poszukiwała ich wierszy – często dostępnych jedynie w rękopisach – gromadziła je i opisywała. Niniejsza publikacja stanowi zwieńczenie jej wieloletnich wysiłków, odsłania nie tylko wachlarz poetyckich prób malarzy, lecz także mało znany obszar polskiej humanistyki.

Aneta Grodecka – profesor w instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się pograniczem literatury i sztuk plastycznych oraz zagadnieniami wielozmysłowości i neurofilologii. Autorka książek Poeci patrzą (2008), Wiersze o obrazach. Studium z dziejów ekfazy(2009), Umysł filologa. Studia o literaturze, mózgu i dydaktyce (2020).r


Wydawca: Słowo/Obraz Terytoria
Autorka tekstów: Aneta Grodecka
Redakcja: Anna Rąbalska
Projekt graficzny: Joanna Kwiatkowska

ISBN 978-83-7453-657-8
Rok wydania: 2020
Format:  17 x 24,2 x 2,5 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 330
lość ilustracji: ok 107 (88 barwnych i 19 czarno-białych)
Język publikacji: polski


Regulamin księgarni           Kontakt

Cena: 80 zł
Waga: 0.81 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE