Przejdź do sekcji:

Wiek męski

Cena: 39 zł
Waga: 0.36 kg

Intymna autobiografia francuskiego pisarza i etnologa związanego początkowo z grupą surrealistów, później wyznawcy sartrowskiego egzystencjalizmu. Studium myślowe dorastającego a następnie dojrzewającego mężczyzny.

Autorem kierowała chęć poznania siebie, poddania autoanalizie, zrozumienia człowieka w całej jego istocie. Leiris w swojej literackiej twórczości często cyniczny i przenikliwy, pisał prawdziwie, odważnie bez zbędnej pruderii czy ostrożności.

Może ta książka drażnić. Zbuntowany mieszczuch, anarchiczny intelektualista roztacza jak paw wachlarz swoich wierzeń, urojeń, gustów, przeświadczeń na poły religijnych. Jest cyniczny i naiwny, przenikliwy i sentymentalny, trzeźwy do szpiku kości i rozmarzony jak siedemnastolatek; umie liczyć grosze i marzy o rewolucji; zajmuje się tylko sobą i oświadcza poważnie, że przygotowuje wyzwolenie wszystkich; swoje natręctwa seksualne obnosi niczym czerwony sztandar, mistyczne zaś nostalgie maskuje poetyckimi marzeniami; uwielbia to, co czyste, dziecinne, pierwotne, a więc Afrykę, burdel, linoskoków: po namyśle dodaje także Racine’a. Upaja się i bawi mitologiami, które bada i rozkłada jak szyfr… Jeśli chcecie poznać paryskiego intellectuel de gauche od środka, nie nadętych „mandarynów”, czytajcie Wiek męski… bo złapany tam został in statu nascendi i na poziomie najszczerzej intymnym.


Wydawca: Fundacja Terytoria Książki
Autor tekstów: Michel Leiris, Jan Błoński
Tłumaczenie tekstów: Teresa Błońska, Jan Błoński
Projekt graficzny: Stanisław Salij

ISBN 978-83-7908-048-9, ISBN 978-837453-406-2
Rok wydania: 2016
Format: 14,5 x 23,5 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212
Ilość ilustracji: brak
Język: polski
Regulamin księgarni      Kontakt

Cena: 39 zł
Waga: 0.36 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE