W związku z obchodami urodzin miasta Łodzi, w dniu 26 lipca 2024 (piątek) bilety wstępu do oddziałów ms1 i ms2 będzie można kupić w cenie 1 zł. Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej w punktach kasowych.

Warsztaty eksperymentu

LABORATORIUM SZTUKI to przestrzeń niespodzianki, zaskoczenia i eksperymentu.To przestrzeń badania i rozpoznawania w praktyce tego, co w sztuce tajemnicze i nienazwane. To przestrzeń otwarta na nieskrępowaną ekspresję, przypadek, błąd. To przestrzeń improwizacji, próby, ekscytującej niewiadomej.
 

W środy stworzymy Wam swobodne warunki do wspólnej podróży w nieznane obszary sztuki. Będziemy czerpać z możliwości, które otworzyły przed nami ruchy awangardowe. Środowe spotkania LABORATORIUM SZTUKI staną się więc polem otwartości na najróżniejsze pomysły, idee i sposoby rozumienia świata. W tym celu zaoferujemy Wam dostęp do odmiennych praktyk, narzędzi i materiałów. Za każdym razem zainspiruje nas coś innego – czasem będzie to konkretne dzieło muzealne, innym razem medium, kiedy indziej artysta lub tendencja w sztuce. Warsztat skierowany jest do wszystkich zainteresowanych wśród młodzieży i dorosłych, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń związanych ze sztuką. 

Najbliższe terminy warsztatów:

26.06. środa, godz. 17:00 Z PLASTIKIEM MI DO TWARZY – tworzenie biżuterii

Plastik jest niezwykłym tworzywem, spotykanym w każdej dziedzinie życia. Po spełnieniu swojej roli staje się zazwyczaj niepotrzebnym odpadkiem. Nie zauważamy, że ma też interesujące walory estetyczne. Plastik jest wyjątkowo wdzięcznym tworzywem, może przybierać fantastyczne formy, kolory i kształty. Na warsztacie przemienimy materiały kojarzone z odpadkami w niezwykłą biżuterię, która ozdobimy swoje ciała.

DODATKOWE UWAGI: Na warsztat można przynieść własne plastikowe przedmioty.

Wstęp: 15 zł

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Zapraszamy!

Podziel się informacją

Załączniki

Galeria

Podziel się informacją