Przejdź do sekcji:

Translocal: Museum As Toolbox

W październiku 2015 roku Muzeum Sztuki w Łodzi dołączyło do międzynarodowego, dwuletniego i wieloetapowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych narzędzi komunikacji na potrzeby działań uczestniczących w projekcie muzeów o analogicznej charakterystyce (podobnej lokalizacji, kolekcji, wielkości, programie edukacyjnym, wreszcie: podobnych wyzwaniach). W ramach projektu wszystkie współpracujące instytucje - 5 muzeów skupiających się na sztuce współczesnej - skonfrontują się z dwoma obszarami: pracy z publicznością „młodych dorosłych” w wieku 15-25 lat (identyfikowaną jako publiczność trudną do aktywizowania) oraz współpracy przy realizacji inicjatyw lokalnych. Projekt – prowadzony na poziomie działań edukacyjnych, kuratorskich i artystycznych – zostanie przeprowadzony i ewaluowany w oparciu o początkową fazę badań dotyczących różnorodnych narzędzi komunikacji z publicznością.

W projekt zaangażowane są następujące muzea: Universalmuseum Joanneum GmbH (Austria) – lider, Art Museum of Estonia (Estonia), Museum of Contemporary Art Zagreb (Chorwacja), Muzeum Sztuki w Łodzi (Polska).

Czas trwania projektu: 01.10.2015-30-09.2017

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE