Przejdź do sekcji:

Sztuka cenniejsza niż złoto

Cena: 199 zł
Waga: 1.74 kg

Książka jest opowieścią o historii sztuki europejskiej, od wczesnego średniowiecza do połowy XX wieku. Ukazuje najważniejsze style, dzieła i artystów na przestrzeni tego okresu.

Napisana przystępnie i barwnie zjednuje sobie czytelnika nie tylko wnikliwym ujęciem problemów dotyczących sztuki, ale też pięknem literackiego stylu.

Obecne wydanie zawiera nowy materiał ilustracyjny, składający się z oryginalnych, kolorowych zdjęć dzieł sztuki. Pomimo wielu lat, jakie upłynęły od jej pierwszego wydania, książka nie straciła swojej aktualności, ponieważ jak napisała w słowie wstępnym do obecnego wydania prof. Maria Poprzęcka: czerpiemy z niej nie tylko głęboką wiedzę, ale i głębokie wzruszenie. I chyba temu ta książka zawdzięcza swą nie mijającą wartość.


Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor tekstów: Jan Białostocki
Redakcja: Urszula Król, Monika Bielska-Łach
Projekt graficzny: Maryna Wiśniewska

ISBN 978-83-0114301-5
Rok wydania: 2022
Format: 20 x 25,2 x 3,3 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 736
Ilość ilustracji: ok 689 (477 barwnych i 212 czarno-białe)
Język: polski
Regulamin księgarni      Kontakt

Cena: 199 zł
Waga: 1.74 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE