Przejdź do sekcji:

Szlakiem łódzkich pałaców – spacer z Piotrem Tomczykiem

Zapraszamy na spacer szlakiem łódzkich pałaców, który poprowadzi przewodnik miejski i dumny łodzianin – Piotr Tomczyk. Nie przypadkiem wspólna przechadzka rozpocznie się w siedzibie Muzeum Sztuki, znacjonalizowanym pałacu fabrykanckim u zbiegu ulic Więckowskiego i Gdańskiej, gdyż to tu prezentujemy wystawę Jasminy Cibic "Pałac". 

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43 

Czas

29 sierpnia 2021, niedziela, godz. 14:00 - 16:00

Artystka chętnie sięga po przykłady XX-wiecznej architektury by za ich pomocą mówić o relacjach społecznych. Na wystawie zobaczyć można filmowy portret budynków takich jak: siedziba Francuskiej Partii Komunistycznej w Paryżu (dar architekta Oscara Niemeyera), Pałac Narodów (ufundowany przez członków Ligi Narodów) oraz Pałac Kultury i Nauki (dar Stalina dla Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej). Mieszczą się w nich instytucje, które powołano w służbie społeczeństwu, celem dbania o zapewnienie światowego pokoju, rozwój edukacji i kultury. Tę ostatnią rolę pełni też Pałac Maurycego Poznańskiego, gdzie mieści się nasze muzeum.

Podczas spaceru Piotr Tomczyk poprowadzi nas autorską trasą śladem łódzkich przykładów architektury pałacowej, ujawniając jakie historie, dary i współprace kryją się u ich fundamentów. Spacer rozpoczniemy na dziedzińcu ms1, a zakończymy w przestrzeni wystawy, gdzie zwieńczy go oprowadzanie kuratorskie Agnieszki Pindery po „Pałacu” Jasminy Cibic.

Więcej na temat wystawy „Pałac”


Piotr Tomczyk
– przewodnik po Łodzi, województwie łódzkim, Warszawie, województwie mazowieckim i paru innych miejscach. Z wykształcenia anglista i psycholog. Urodzony i wychowany w Łodzi. Mimo że mieszkał już w różnych zakątkach Europy i świata, zawsze chętnie wraca do Łodzi, ponieważ uwielbia unikatowy charakter tego miasta. 

Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

czarno-białe logo z napisem: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

WIĘCEJ INFO

Bilety

1 PLN, do nabycia w kasie ms1

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43 

Czas

29 sierpnia 2021, niedziela, godz. 14:00 - 16:00

Bilety

1 PLN, do nabycia w kasie ms1

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE