Przejdź do sekcji:

Szlaki sztuki - kolekcja tylko dla dorosłych

W styczniu Muzeum Sztuki zaprasza na pierwsze w Polsce zwiedzanie ekspozycji przygotowane z myślą o dorosłych. Kolekcji sztuki XX i XXI wieku nie da się zwiedzić nawet w ciągu jednego dnia. Można za to skoncentrować się na kilku z pięciuset eksponatów, by następnie drobiazgowo i odważnie je zinterpretować. Nowa propozycja wizyty w ms2 nie ogranicza się do zwiedzenia galerii. Każdorazowo uczestników czekają niespodzianki: od interaktywnych gier i eksperymentów intelektualnych, po projekcje filmowe i rekwizyty odwołujące się do doświadczeń życiowych.
Podczas premiery cyklu, 22 stycznia, będzie można przyjrzeć się Kolekcji… przez pryzmat pokwitania i przekwitania: płciowego, psychicznego, społecznego. Uczestnicy przekonają się, co sztuka, która rejestruje te zjawiska ma wspólnego z tzw. życiowym doświadczeniem. Pod lupą znajdą się prace Aliny Szapocznikow, Jadwigi Sawickiej, Mirosława Bałki i Roberta Rumasa. Następny spacer ujawni z kolei, co łączy Marcela Prousta, Johna Cage’a, Władysława Strzemińskiego i Romana Opałkę.
Muzeum prowadzi po tematycznych Szlakach sztukiczwartki o g. 17.17. Natomiast każdego dnia grupy mogą umówić się na ekspresowe, wybiórcze z konieczności oglądanie wyboru z Kolekcji sztuki XX i XXI wieku. Oprowadzenie szlakiem ms2. Próba całości połączone jest z wyjaśnieniem, w jaki sposób dzieła zostały zinterpretowane w ramach czterech toposów.
Uczestnictwo w spacerze to koszt biletu ulgowego – 4,5 zł.

22.01, g. 17.17 - Dojrzeć dojrzewanie. Prowadzenie: Marta Wlazeł
29.01, g. 17.17 – W poszukiwaniu straconego czasu. Prowadzenie: Małgorzata Wiktorko

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE