Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Szczerość i blaga. Etyka prac Łodzi Kaliskiej w latach 1979-89

Katalog towarzyszący wystawie „Szczerość i blaga. Etyka prac Łodzi Kaliskiej w latach 1979-89” zaprezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2009 roku. Publikacja oprócz bogatego materiału ilustracyjnego, zawiera teksty Jarosława Lubiaka, Magdaleny Ujmy i Małgorzaty Ludwisiak.

„Wystawa stanowiła próbę wypracowania ponownego rozpoznania aktywności artystycznej grupy w pierwszej dekadzie jej istnienia. Łódź Kaliska została założona w 1979 roku przez Marka Janiaka, Jerzego Kobę, Andrzeja Kwietniewskiego, Adama Rzepeckiego, Andrzeja Świetlika, Andrzeja Wielogórskiego. Od samego początku szczerość bycia sobą, także, czy może nawet przede wszystkim w fizjologicznych przejawach, w nieracjonalnych wygłupach, w niskich pobudkach była tym, co artyści przedstawiali bufonadzie i zakłamaniu jakie dostrzegali wokół siebie, zwłaszcza w środowisku artystycznym. Artystyczna etyka oznacza tu szczerość obnażania swojej natury, nawet jeśli rzuca to wyzwanie oficjalnie obowiązującym normom kulturowym i społecznym konwenansom ...”


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja publikacji, redakcja: Jarosław Lubiak
Projekt: Tomasz Bierkowski

ISBN 978-83-87937-71-3
Rok wydania: 2010
Format: 16,5 x 24 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzyszyła wystawie: „Szczerość i blaga. Etyka prac Łodzi Kaliskiej z lat 1979-89” w 2009 r.

Cena 45 zł. Książka dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT

KSIĘGARNIA

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE