Przejdź do sekcji:

Stanisław Dróżdż "Alea Iacta Est"

Od stycznia 2023 roku oddział ms1 powiększy się o nową przestrzeń ekspozycyjną, będzie tam prezentowana praca autorstwa Stanisława Dróżdża „Alea Iacta Est”.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

20.01.2023

Projekt jest odtworzeniem instalacji Stanisława Dróżdża prezentowanej na 50. Biennale Sztuki w Wenecji (2003). Artysta zaproponował w tej pracy działanie zgodne z instrukcją: „jesteś uczestnikiem gry; rzuć kośćmi; ułóż je w rząd; znajdź ten układ na ścianie pośród 46.656 możliwych kombinacji, jeśli znajdziesz – wygrałeś, jeśli nie – przegrałeś”. Instalacja obejmuje stół z sześcioma kostkami do gry oraz panele ukazujące wyniki wszystkich możliwych rzutów kostkami pokrywające jednolicie ściany pomieszczenia. Praca stymuluje odbiorców do namysłu nad koniecznością określonego przebiegu zdarzeń, a w wymiarze metaforycznym – do refleksji nad wyjątkowością własnego losu. Praca ma charakter interaktywny; prezentowana będzie w dwudziestą rocznicę pierwszej ekspozycji w Pawilonie Polskim w Wenecji.

WIĘCEJ INFO

Mecenas Muzeum Sztuki w Łodzi

logo fundacji Staraków

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

20.01.2023

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE