Przejdź do sekcji:

Spotkanie z Alicją Żebrowską

Alicja Żebrowska znana jest z obrazów bardzo mocnych, które przedstawiają to co wykluczone, a co pojawia się w ekranach fantazji. Jej twórczość burzy nawyki odbioru obrazu filmowego. Zwieńczeniem idei sprzeciwu staje się mniej znany kontekst jej prac. Kontekst liryczny, w którym wideo staje się pamiętnikiem osoby, której nie wystarcza już stosowanie wytartych chwytów wobec odbiorcy. Sprzeciwem wobec żądzy atrakcji staje się emisja własnej indywidualnej twórczości.

Virus video to cykl spotkań z twórcami i teoretykami sztuki wideo, połączony z prezentacjami prac wykonanych tą techniką, przygotowany przez Michała Brzezińskiego i realizowany we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. Celem projektu jest znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące genezy i perspektyw rozwoju tej dziedziny sztuki.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE