Przejdź do sekcji:

Spotkanie z Wendelien van Oldenborgh i bohaterkami „obsady”

Zapraszamy na spotkanie z artystką i współtwórczynią wystawy „Praca, praca, praca (praca)” Wendelien van Oldenborgh oraz bohaterkami filmu „obsada” – Magdaleną Bojdo, Moniką Czajkowską i Jakubem Danilewiczem. Rozmowę poprowadzi współkuratorka wystawy – Joanna Sokołowska. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43, ogród ms1 / przestrzeń wystawy i sala edukacyjna

Czas

3 września 2021, godz. 18:00

„obsada” to nowa produkcja filmowa Wendelien van Oldenborgh, stworzona z myślą o wystawie z Muzeum Sztuki i całkowicie zrealizowana w Łodzi. Powstała ona we współpracy z zespołem filmowym złożonym z samych kobiet. Jest próbą nie tylko rewizji historii wymazywania kobiet z kultury, ale i stworzenia innych, niepatriarchalnych opowieści oraz metod pracy. Zaangażowana w produkcję grupa studentek, doktorantek i absolwentek związana jest z łódzką Szkołą Filmową. Zmiana, do której dążą, nie polega wyłącznie na zastąpieniu mężczyzn kobietami. Wydarza się w otwartym – wrażliwym na kontekst miejsca i wielogłos zespołu – improwizowanym procesie współpracy z van Oldenborgh. Osobiste i grupowe doświadczenia kobiet współgrają z planami filmowymi w Muzeum Sztuki (w tym w Sali Neoplastycznej) i Szkole Filmowej.

W trakcie spotkania porozmawiamy z przedstawicielkami kolektywu o emancypacyjnym charakterze kolektywnej pracy, rozproszonym autorstwie oraz empatii w działaniu. Wspólnie postaramy się także pospekulować o przyszłości pracy i produkcji artystycznej, szukając przy tym sposobu, miejsc i idei, które mogłyby obecny ład zakwestionować.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Praca, praca, praca (praca)”.

* Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne, o miejscu wydarzenia powiadomimy w przyszłym tygodniu.

________

Wendelien van Oldenborgh jest holenderską artystką mieszkającą w Berlinie. Do jej najważniejszych projektów należą: Cinema Olandaw holenderskim pawilonie na 57. Biennale w Wenecji 2017, tono lengua boca w CA2M (Madryt, 2019), I am a native foreigner, Stedelijk Museum Amsterdam (2017/18). Twórczość van Oldenborgh prezentowana była również w takich instytucjach jak RAW Material Company Dakar, Tate Liverpool, Muhka Antwerpia, Generali Foundation w Wiedniu i Muzeum Sztuki w Łodzi. Brała udział w Biennale w Kijowie (2015) oraz 54. Biennale w Wenecji (2011) w pawilonie duńskim.

WIĘCEJ INFO

bilety

1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43, ogród ms1 / przestrzeń wystawy i sala edukacyjna

Czas

3 września 2021, godz. 18:00

bilety

1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE