Przejdź do sekcji:

Spotkanie na antresoli: Nieznane historie Katarzyny Kobro

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

27 lutego 2020, godz. 18.00

Kilka, a może kilkadziesiąt historii z życia Katarzyny Kobro – rzeźbiarki, wybitnej artystki, żony Władysława Strzemińskiego i matki Niki Strzemińskiej – przedstawił i zilustrował przeźroczami na kolejnym „Spotkaniu na antresoli” Maciej Cholewiński.

Przyjaciel Katarzyny Kobro z lat studenckich – rzeźbiarz Tawel Szapiro „pamiętał ją z czasu wspólnych studiów jako piękną, utalentowaną dziewczynę. Potem opowiedział, że wraz z nią, Władymirem Tatlinem i Kazimierzem Malewiczem, jako przedstawiciele uczelni udali się z delegacją do naczelnych władz partii radzieckiej. Może właśnie wtedy, wracając z kolegami (…) dostała się, poszukując gumki i ołówków, do imponującego pokoju. Dopiero zamykając od zewnątrz drzwi stwierdziła, że potrzebne jej przedmioty ukradła z gabinetu Lwa Trockiego…”.


Spotkania na antresoli to cykl spotkań otwartych dla młodzieży, dorosłych i seniorów wtajemniczający w zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilety: 1 zł

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

27 lutego 2020, godz. 18.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE