Przejdź do sekcji:

ODWOŁANE: Spotkanie na antresoli: Nieznane historie Katarzyny Kobro na bis

Poprzednie spotkanie przyciągnęło więcej osób, niż nasza antresola mogła pomieścić. Zachęcamy zatem do punktualnego przybycia, bo sytuacja może się powtórzyć.


INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

26 marca 2020, godz. 18.00

Kilka, a może kilkadziesiąt historii z życia Katarzyny Kobro – rzeźbiarki, wybitnej artystki, żony Władysława Strzemińskiego i matki Niki Strzemińskiej – przedstawi i zilustruje przeźroczami na kolejnym „Spotkaniu na antresoli” Maciej Cholewiński.

Przyjaciel Katarzyny Kobro z lat studenckich – rzeźbiarz Tawel Szapiro „pamiętał ją z czasu wspólnych studiów jako piękną, utalentowaną dziewczynę. Potem opowiedział, że wraz z nią, Władymirem Tatlinem i Kazimierzem Malewiczem, jako przedstawiciele uczelni udali się z delegacją do naczelnych władz partii radzieckiej. Może właśnie wtedy, wracając z kolegami (…) dostała się, poszukując gumki i ołówków, do imponującego pokoju. Dopiero zamykając od zewnątrz drzwi stwierdziła, że potrzebne jej przedmioty ukradła z gabinetu Lwa Trockiego…”.


Spotkania na antresoli to cykl spotkań otwartych dla młodzieży, dorosłych i seniorów wtajemniczający w zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilety: 1 zł


Wkład krajowy w związku z realizacją unijnego projektu "Rewitalizacja infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi - Gdańska 43", realizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi zapewniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

26 marca 2020, godz. 18.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE