Przejdź do sekcji:
Logo Logo

Spotkania na antresoli: Prehistoria Muzeum Sztuki

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

19 grudnia 2019, godz. 18.00

Co było na początku? To pytanie nurtuje wiele osób. Odnosi się ono również do pierwszych chwil istnienia Muzeum Sztuki, które wtedy nazywało się Miejskie Muzeum Historii i Sztuki im. Jana i Kazimierza Bartoszewiczów, a przedtem Muzeum Nauki i Sztuki i mieściło się w skromnym lokalu przy ul. Piotrkowskiej 91.

Co pokazywało to pra-muzeum w 1911 roku, a co w 1930? Kim był woźny Szmidt, kim magister Maria Barbara Danielewiczówna, a kim Oswald Matejko? Jaki tytuł nosiła pierwsza powojenna wystawa zorganizowana w muzeum? Pierwsze lata i dziesięciolecia Muzeum Sztuki znamy z relacji jego ówczesnego dyrektora Mariana Minicha, a także z akt znajdujących się obecnie w Archiwum Państwowym. Ale czy ktoś gruntownie prześledził, co o muzeum pisała łódzka prasa? Na te pytania – i dużo innych – odpowiedział Maciej Cholewiński.


Spotkania na antresoli to cykl spotkań otwartych dla młodzieży, dorosłych i seniorów wtajemniczający w zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w każdy ostatni lub przedostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

Bilety: 1 zł

WIĘCEJ INFO

Prowadzenie

Maciej Cholewiński

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

19 grudnia 2019, godz. 18.00

Prowadzenie

Maciej Cholewiński

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.