Przejdź do sekcji:

Rozmowy i teksty krytyczne. Krzysztof Wodiczko

Cena: 39 zł
Waga: 0.71 kg

Książka jest zbiorem wywiadów, esejów i wypowiedzi artysty, które ukazały się w różnych publikacjach, w czasopismach lub książkach w latach 1984–2018 oraz takich, które do tej pory nie były nigdzie publikowane.

Są to teksty dotychczas nietłumaczone na język polski lub takie, które z różnych powodów pozostają mało znane. Kluczem doboru materiału drukowanego w tej książce jest próba stworzenia zbioru tekstów odmiennego od tych, które były dotąd publikowane. Zazwyczaj wydawnictwa dotyczące twórczości Wodiczki koncentrują się na opisie i analizie jego projektów artystycznych. „Rozmowy i teksty krytyczne”, nie pomijając działań artystycznych – podstawowego narzędzia ekspresji artysty – skonstruowane zostały przede wszystkim wokół refleksji teoretycznej, politycznej i etycznej, które stanowią fundament jego twórczości. […]

„Rozmowy i teksty krytyczne” Krzysztofa Wodiczki inspirują do czujnego myślenia o miejscu i roli artystów w tworzeniu nowych form komunikacji i pomysłów tak potrzebnych do ratowania zagrożonej dzisiaj idei demokracji.                                                                                               

                                                                                                                                                                  Marek Wasilewski


Wydawca: Galeria Miejska Arsenał
Autorzy tekstów: Krzysztof Wodiczko, Marek Wasilewski, Warren Niesłuchowski, Julia Golachowska, Douglas Crimp, Rosalyn Deutsche, Ewa Lajer-Burcharth, Marek Piekarski, Wojciech Rosiński, Jarosław Lubiak
Redakcja: Agata Rosochacka, Jacek Zwierzyński
Projekt graficzny: Marcin Dzbanuszek

ISBN 978-83-61886-90-7
Rok wydania: 2020
Format:  16,8 x 22 x 32,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308
Ilość ilustracji: brak
Język publikacji: polski


Regulamin księgarni                 Kontakt

Cena: 39 zł
Waga: 0.71 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE