Przejdź do sekcji:

Regulamin zwiedzania siedzib ms1 i ms2

1. Podstawą wejścia na sale ekspozycyjne jest ważny bilet wstępu. Ostatnie wejście odbywa się na pół godziny przed zamknięciem ekspozycji.

2. Zabrania się wstępu do muzeum osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu zbiorów, zakłóca porządek zwiedzania innym zwiedzającym, narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

3. Niedozwolone jest wprowadzanie i wnoszenie zwierząt do sal ekspozycyjnych (z wyłączeniem psów przewodników i psów asystujących osobom z niepełnosprawnościami). Możliwe jest natomiast wejście z psem na teren muzeum (hol, dziedziniec ms1, kawiarnia) pod warunkiem przestrzegania poniższych zasad:

3.1. psy mogą towarzyszyć tylko osobie dorosłej, muszą być prowadzone na smyczy,

3.2. właściciel psa bierze na siebie całą odpowiedzialność; również za ewentualne szkody,

3.3. nie ma możliwości wstępu na zajęcia, na które przychodzi większa liczba zwiedzających; muzeum może również ograniczyć wstęp w innych wyjątkowych okolicznościach,

3.4. zabronione jest wprowadzanie psów, które wykazują agresywne zachowania w stosunku do ludzi,

3.5. właściciel jest zobowiązany do sprzątania po swoim psie.

4. Zabrania się dotykania eksponatów i elementów wystroju wnętrz. Zwiedzający ponosi odpowiedzialność, w tym materialną, za uszkodzenie eksponatu.

5. Rodzice i opiekunowie dzieci oraz opiekunowie grup dzieci i młodzieży zobowiązani są do opieki nad dziećmi, z którymi przyszli do muzeum oraz są odpowiedzialni za ich czyny.

6. Niedozwolone jest:

6.1. wnoszenie broni palnej oraz ostrych i niebezpiecznych przedmiotów,

6.2. wchodzenie do pomieszczeń, które nie są przeznaczone do zwiedzania,

6.3. samowolne obsługiwanie sprzętu do odtwarzania filmów i prezentacji, znajdującego się na wystawach,

6.4. spożywanie jedzenia i picia w przestrzeniach wystawowych.

7. Na terenie muzeum dopuszcza się używanie aparatów fotograficznych i kamer przy następujących ograniczeniach:

7.1. jeżeli nie przeszkadza to innym zwiedzającym,

7.2. bez użycia lampy błyskowej lub innej formy doświetlania i statywów.

8. Wykonane zdjęcia i materiały filmowe mogą służyć jedynie do prywatnego użytku. Muzeum nie odpowiada za naruszenie przez osoby trzecie dóbr osobistych turystów, zwiedzających lub wyrządzenie im innej szkody z powodu wykonywania zdjęć fotograficznych i filmowych. W trakcie zwiedzania należy stosować się do poleceń wydawanych przez przewodników i pracowników obsługi wystaw oraz służbę ochrony muzeum.

9. Oddziały ms1 i ms2 czynne są we wtorki od godziny 9.00 do 16.00 oraz od środy do niedzieli od godziny 12.00 do 18.30. W poniedziałki Muzeum jest nieczynne

9.1 Księgarnia w ms2 jest czynna we wtorki od godziny 9.00 do 16.00 oraz od środy do niedzieli od godziny 12.00 do 18.30

9.2 W piątki wstęp do muzeum jest bezpłatny

10. Regulamin obowiązuje od dnia 8.04.2022.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE