Regulamin zwiedzania

 
 • Podstawą wejścia na sale ekspozycyjne jest ważny bilet wstępu. Ostatnie wejście odbywa się na pół godziny przed zamknięciem ekspozycji.
 • Zabrania się wstępu do muzeum osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu zbiorów, zakłóca porządek zwiedzania innym zwiedzającym, narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.
 • Na sale ekspozycyjne nie wolno wchodzić z plecakami, torbami podróżnymi, parasolami, statywami oraz 
  w obszernych okryciach wierzchnich. Rzeczy te należy pozostawić w szatni i rozpocząć zwiedzanie.
 • Niedozwolone jest wprowadzanie na teren Muzeum zwierząt, z wyjątkiem psa przewodnika.
 • Zabrania się dotykania eksponatów i elementów wystroju wnętrz. Zwiedzający ponosi odpowiedzialność, 
  w tym materialną za uszkodzenie eksponatu.
 • Rodzice i opiekunowie dzieci oraz opiekunowie grup dzieci i młodzieży zobowiązani są do opieki nad dziećmi, z którymi przyszli do Muzeum oraz są odpowiedzialni za ich czyny.
 • Niedozwolone jest:
  - wnoszenie broni palnej oraz ostrych i niebezpiecznych przedmiotów,
  - wchodzenie do pomieszczeń, które nie są przeznaczone do zwiedzania,
  - samowolnego obsługiwania sprzętu do odtwarzania filmów i prezentacji znajdującego się na wystawach
 • Na terenie Muzeum dopuszcza się używania aparatów fotograficznych i kamer przy następujących ograniczeniach:
  - jeżeli nie przeszkadza to innym zwiedzającym,
  - bez użycia lampy błyskowej lub innej formy doświetlania i statywów.
 • Wykonane zdjęcia i materiały filmowe mogą służyć jedynie do prywatnego użytku. Muzeum nie odpowiada za naruszenie przez osoby trzecie dóbr osobistych turystów, zwiedzających lub wyrządzenie im innej szkody z powodu wykonywania zdjęć fotograficznych i filmowych. W trakcie zwiedzania należy stosować się do poleceń wydawanych przez przewodników i pracowników obsługi wystaw oraz służbę ochrony Muzeum.
 • Opiekun ekspozycji lub pracownik ochrony, w sytuacji podejrzenia wystąpienia zagrożenia może, odmówić wejścia na sale ekspozycyjne  osobie w okryciu wierzchnim, z torebką podręczną - w takiej sytuacji należy pozostawić rzeczy w szatni i wówczas rozpocząć zwiedzanie.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.