Przejdź do sekcji:

Regulamin zwiedzania Muzeum Pałac Herbsta obowiązujący w czasie trwania stanu epidemicznego

 1. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających w salach ekspozycyjnych pałacu Herbsta może przebywać jednocześnie nie więcej niż 25 osób, w tym:

  • w salach na parterze jednocześnie nie więcej niż 5 osób,
  • w salach na piętrze jednocześnie nie więcej niż 5 osób,
  • w Sali balowej jednocześnie nie więcej niż 10 osób,
  • w przestrzeni wystawy „Herbstowie. Historie niedokończone” jednocześnie nie więcej niż 5 osób.

2. W Galerii Sztuki Dawnej przebywać może jednocześnie nie więcej niż 10 osób. 

3. W odbywających się Sali Balowej wykładach uczestniczyć może jednocześnie nie więcej niż 10 osób, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego. 

4. Dział Edukacji udostępnia informację o zewnętrznych usługach przewodników.

5. Działania edukacyjne inne niż oprowadzanie (warsztaty, wykłady itp.) prowadzone są wyłącznie przez pracowników Działu Edukacji MPH.

6. Wszelkich informacji na temat zwiedzania oraz innych działań edukacyjnych udzielają wyłącznie pracownicy Działu Edukacji MPH, którzy dokonują również rejestracji wszystkich grup.

7. Muzeum zwiedza się zgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu; w trakcie zwiedzania należy stosować się do wskazówek i uwag pracowników Muzeum i przewodników.

8. W piątki wstęp do Muzeum jest bezpłatny (dotyczy wyłącznie ekspozycji stałych) wstęp do ogrodu oraz wszystkie dodatkowe wydarzenia edukacyjne jest płatny.

9. W salach ekspozycyjnych Muzeum istnieje możliwość fotografowania i filmowania, o ile:

  • nie zakłóca ruchu turystycznego i nie przeszkadza turystom,
  • nie uszkodzi zabytków i wyposażenia muzeum,
  • nie wyrządzi szkody innym turystom (fizycznej lub związanej z ochrona ich dóbr osobistych).

Materiał zdjęciowy nie może być wykorzystywany do celów komercyjnych bez zgody Muzeum. Zabrania się stosowania w salach ekspozycyjnych lamp błyskowych, dodatkowego oświetlenia, statywów. Muzeum nie odpowiada za naruszenie przez osoby trzecie dóbr osobistych turystów lub wyrządzenie im innej szkody z powodu wykonywania zdjęć fotograficznych i  filmowych. Muzeum może zabronić fotografowania i filmowania dzieł, których właściciel nie wyraził na to zgody.

10. Niedozwolone jest wprowadzanie na teren Muzeum zwierząt (z wyjątkiem psa przewodnika) oraz używanie radioodbiorników i telefonów komórkowych.

11. Zabrania się dotykania eksponatów, siadania na meblach oraz ślizgania się po posadzkach.

12. Obowiązuje zakaz korzystania z audioprzewodników. Nie będą one udostępniane zwiedzającym, 

13. Na terenie ekspozycji nie wolno spożywać żywności, napojów, palić tytoniu oraz używać ognia.

14. Osoby zakłócające spokój i porządek, nie stosujące się do niniejszego regulaminu oraz nietrzeźwe będą pozbawione prawa do zwiedzania Muzeum, bez zwrotu kosztów wstępu.

15. Personel dozorujący nie udziela informacji, ponieważ jego zadaniem jest wyłącznie nadzorowanie sal wystawowych.

16. Pracownicy MPH są uprawnieni do odmowy wpuszczania na teren Muzeum zwiedzających z oznakami infekcji. 

17. Wprowadzone zostaje prawo do pozyskiwania, za zgodą zwiedzającego, niezbędnych danych – imię, nazwisko oraz dane kontaktowe (telefon, adres e-mail); w celu konieczności powiadomienia o potencjalnym kontakcie z osobą zakażoną oraz oceny ryzyka narażenia na zakażenie SARS-CoV-2 Stacji Sanepidu. Dane te będą przechowywane 30 dni. 

18. Regulamin obowiązuje do 13.06.2021.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE