Przejdź do sekcji:

Refleksje o Nowosielskim - koncert Macieja Tubisa

Muzyka Krzysztofa Komedy i obrazy Jerzego Nowosielskiego? To niebanalne połączenie, a w dodatku – nieprzypadkowe. Powtarzalność motywów obecna w muzyce jazzowego pianisty jest przecież tak bliska syntetycznemu charakterowi obrazów Nowosielskiego z lat 50. Właśnie wtedy jazzowe kompozycje Komedy upodobali sobie młodzi twórcy z pokolenia krakowskiego malarza. Malarstwo Jerzego Nowosielskiego i muzyka Krzysztofa Komedy rozwijały się symultanicznie i z pewnością nie raz na siebie trafiły.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36 (Wejście od Gdańskiej 43)

Czas

09.12.2023 (sobota), 17:30

Już 9 grudnia o godzinie 18:00 w przestrzeni Sali Odczytowej Muzeum Sztuki w Łodzi przy ul. Więckowskiego 36 (Wejście od Gdańskiej 43) odbędzie się wyjątkowy koncert Macieja Tubisa, który zaprezentuje repertuar ze swojej pierwszej solowej płyty: "Komeda: Reflections". Na albumie znalazło się 8 utworów, w których dotychczasowe inspiracje pianisty minimalizmem zostały uzupełnione wpływami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej. Koncert poprzedzony będzie oprowadzaniem kuratorskim po wystawie "Nowosielski w Łodzi" o godzinie 17:30.


Bilet: 30 zł

Kup biletMaciej Tubis – aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z tym instrumentem.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36 (Wejście od Gdańskiej 43)

Czas

09.12.2023 (sobota), 17:30

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE