Przejdź do sekcji:

Punkt i linia a płaszczyzna. Przyczynek do analizy elementów malarskich

Cena: 44.90 zł
Waga: 0.34 kg

Książka autorstwa Wasylego Kandyńskiego pierwotnie stworzona jako podręcznik dla studentów malarstwa, obecnie nieodzowna i poszukiwana pomoc w studiach teoretycznych i malarskiej praktyce.


Rozwijane na stronach tej książki analizy są odzwierciedleniem eksperymentalnej metody nauczania, przyjętej przez Kandyńskiego w czasie jego pracy w Bauhausie. W centrum tej metody pozostaje doświadczenie i obserwacja, ukierunkowana na to, co pozornie najprostsze i najbardziej elementarne. Wszystko jednak, począwszy od owych podstawowych składników formy, w toku analiz wprawione zostaje w ruch, uzmysławiając niewyczerpaną różnorodność możliwych powiązań i oddziaływań, tak w sferze plastycznej formy, jak i poza nią... Choć praca ta stanowi „przyczynek do analizy elementów malarskich”, elementy wizualne opisywane są w niej przy pomocy licznych paralel do innych sztuk: muzyki, tańca, architektury, a także form przyrodniczych. Poszukiwana przez Kandyńskiego „jedność sztuk” przejawia się tu na poziomie ekspresyjnych pokrewieństw, odkrywanych w podstawowych środkach, które artysta na powrót pragnie ożywić. 
                                                                                                                                            Agnieszka Rejniak-Majewska


Wydawca: Officyna
Autorzy tekstów: Wasyl Kandyński, posłowie Agnieszka Rejniak-Majewska
Przekład: Stanisław Fijałkowski
Projekt graficzny i skład na podstawie oryginalnego wydania niemieckiego opracowanego przez Herberta Bayera: Ewa Mikuła, Katarzyna Turkowska

ISBN 978-83-62409-91-4
Rok wydania: 2019
Format: 15 x 21 x 1,5 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224
Język: polski


Regulamin księgarni             Kontakt


 

Cena: 44.90 zł
Waga: 0.34 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE