Przetwarzanie danych osobowych

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby realizacji działalności statutowej Muzeum Sztuki w Łodzi

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy  95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Muzeum Sztuki w Łodzi  przekazuje poniżej informacje dotyczące gromadzenia Państwa danych osobowych w związku z prowadzoną działalnością statutową:

1.      Muzeum Sztuki w Łodzi z siedzibą w Łodzi, informuje Panią/Pana, iż będzie  Administratorem Danych Osobowych obejmujących: imię i nazwisko oraz adres poczty elektronicznej.

2.       Celem i podstawą przetwarzania zebranych danych osobowych jest realizacja działalności statutowej muzeum obejmującej promocję i upowszechnianie kultury zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a i e rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

3.       Muzeum Sztuki w Łodzi informuje, iż gromadzone dane osobowe nie będą nigdzie przekazywane.

4.       Jednocześnie informujemy, iż Muzeum Sztuki w Łodzi od 25.05.2018 wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować w sprawach ochrony i realizacji swoich praw w zakresie danych osobowych. Email kontaktowy do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iodo@msl.org.pl

5.       Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres obowiązywania aktualnego planu strategii promocyjnej Muzeum.

6.       Muzeum Sztuki w Łodzi informuje, iż w związku z przechowywaniem przez placówkę Państwa danych osobowych na potrzeby realizacji działalności statutowej, przysługuje Państwu prawo do:

  •       dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
  •       sprostowania (poprawiania) swoich danych;
  •       usunięcia danych;
  •       ograniczenia przetwarzania danych;
  •       wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
  •       przenoszenia danych;
  •       wniesienia skargi do organu nadzorczego;
  •       cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

7.       Ponadto informujemy, iż prośby dotyczące realizacji Państwa prawa do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania (tylko jeśli przetwarzanie byłoby zbędne do realizacji wskazanego celu przetwarzania), a także prawo do ich przenoszenia oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego można również kierować na adres mailowy: cm@msl.org.pl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.