Przejdź do sekcji:

PROTOSEMINARIUM 04: Haptyczność sztuki / zmysłowość świata

Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi prof. Martę Smolińską (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) Agatę Siniarską (artystka) i Katarzynę Słobodę (kuratorka wystawy). Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w wydarzeniu w formie słuchaczki/a.

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

31 marca 2021, środa, godz. 19:00

Czwarte seminarium towarzyszące wystawie PROTOTYPY / 04: AGATA SINIARSKA. OSUWISKO koncentruje się na zagadnieniach zmysłowości i haptyczności rozpatrywanych zarówno w kontekście twórczości artystycznej, jak i w odniesieniu do (materialnego/haptycznego) doświadczenia (materialnego/zmysłowego) świata. Wychodząc od szerszej refleksji dotyczącej specyfiki „cielesnego myślenia”, zastanowimy się wspólnie nad kwestią haptyczności w wielozmysłowym spotkaniu ze sztuką oraz nad tym, w jaki sposób haptyczne doświadczenia i haptyczna pamięć warunkują nasze teraźniejsze czucie/rozumienie świata. Dyskusja ta będzie stanowić punkt wyjścia do szerszego namysłu dotyczącego takich zagadnień, jak haptyczność podmiotu, afekt, haptyczność międzygatunkowa czy wirtualna taktylność. 

Na wydarzenie obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl

WIĘCEJ INFO

zapisy

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

31 marca 2021, środa, godz. 19:00

zapisy

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE