Przejdź do sekcji:

PROTOSEMINARIUM 02: Współistnienie - polityka relacyjności

Drugie z trzech spotkań towarzyszących wystawie Prototypy 04: Agata Siniarska. Osuwisko, pozostając w kręgu oddziaływania nowomaterialistycznych inspiracji, podejmuje kwestie związane z zagadnieniami troski i relacyjności jako niezbędnych elementów tworzenia wspólnoty różnych istnień.
Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi dr Magdalenę Zamorską, artystkę Agatę Siniarską i kuratorkę wystawy Katarzynę Słobodę.

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

19 stycznia 2021, g. 19:00

Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w formie słuchaczki/a.

Wskazując na nieadekwatność pozytywistycznych modeli myślenia do obecnych czasów, dyskusja toczyć się będzie wokół możliwości stworzenia nowych narzędzi krytycznych i wykształcenia adekwatnych postaw wobec wyzwań współczesności. W obliczu “osuwania się” świata, wspólnie zastanawiać się będziemy nad charakterem afektywnego, zmysłowego, intensywnego doświadczenia współistnienia, czy też bycia razem (ang. withness) (z innymi ciałami, przedmiotami, żywiołami, siłami, itp.) oraz szans i zagrożeń, jakie ten stan nam stwarza. Biorąc za punkt wyjścia artystyczną praktykę Agaty Siniarskiej, będziemy wspólnie zastanawiać się nad politycznym potencjałem sztuk performatywnych w kontekście ich relacyjnego charakteru. Koncentracja na zagadnieniu ruchu wraz z innymi materiami, ciałami, żywiołami otworzy nam drogę do dyskusji nad nowomaterialistycznym ujęciem ponadgatunkowej wspólnotowości.

Wydarzenie odbędzie się tylko na zoomie, nie przewidujemy transmisji na profilu facebookowym. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl

WIĘCEJ INFO

zapisy:

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

19 stycznia 2021, g. 19:00

zapisy:

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE