Przejdź do sekcji:

„Bitter-Sweet” - projekcja z wprowadzeniem Liliany Orbach

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

18 września 2019, godz. 18:00

Artystka i kuratorka, Liliana Orbach, zadała mieszkającym w Tel Awiwie artystom pytanie, na które mieli odpowiedzieć filmem. Mieli skupić się na momencie, który był kluczowy w określeniu ich tożsamości a także wskazał ścieżkę dla rozwoju ich twórczości. Zebrane w ten sposób piętnaście krótkich komentarzy siedemnastu twórców, opatrzone komentarzem Orbach, było można zobaczyć w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Na kompilację noszącą tytuł „Bitter-Sweet” [który można przetłumaczyć jako „słodko-gorzki”] składają się obrazy o bardzo różnym charakterze. Niektóre przedstawienia dotykają problemu relacji człowieka z przestrzenią, materią, czy drugim człowiekiem. Oscylują często na pograniczu realizmu, fikcji i oniryzmu. W kompilacji znalazły się zarówno krótkie filmy dokumentalne, zapisy performansów, a także animacje czy kolaże.

Wśród zaproszonych do projektu artystów znalazła się między innymi artystka Hila Laviv a także interdyscyplinarny duet, który tworzą poetka Lali Tsipi Michaeli i twórca wideo Gil Zablodovsky.

Pokaz „Bitter-Sweet” przygotowany przez kuratorkę Lilianę Orbach był częścią programu rezydencji artystycznych Łódź 2019 realizowanych ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Projekt zrealizowany na zaproszenie Galerii Wschodniej w związku z jubileuszem „25 lat partnerstwa Łodzi i Tel Awiwu”.

Bilety: 1 zł
Wydarzenie w języku angielskim.

               

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms², Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

18 września 2019, godz. 18:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE