Przejdź do sekcji:

Prace Anny Bąk i Witka Gretzyngiera w witrynie ms2

Projekty Anny Bąk i Witka Gretzyngiera dedykowane sąsiadującej z Manufakturą witrynie ms2, będą dostępne dla oglądających od 22 grudnia. Prace umieszczone pomiędzy zamkniętym muzeum a otwartym centrum handlowym, wykorzystują i tematyzują witrynę jako przestrzeń ekspozycyjną, a także odnoszą się do charakteru miejsca. Zestawiając samotność izolacji ze wspólnotą sfery publicznej, dialog prac artykułuje napięcia i nadzieje w momencie kryzysu społecznego.

INFO

Miejsce

witryna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

od 22 grudnia 2020

Anna Bąk

Niektóre rzeczy przychodzą w pudełkach, inne falami, 2020

fotografia, instalacja, dzięki uprzejmości artystki

Praca Anny Bąk, wynikająca z zainteresowania artystki modelami oraz zabawy skalą, wprowadza do wypełnionej prostymi komunikatami przestrzeni Manufaktury niepasujący, tajemniczy element. Stworzona w witrynie iluzoryczna przestrzeń – pudło, w której artystka umieściła model pustej, rozpadającej się kanapy, wzbudza skojarzenia zarównoz zamknięciem i izolacją, jak i postępującym rozpadem otaczających nas przedmiotów i miejsc.

Witek Gretzyngier

Siostry, 2020

projekt graficzny, filtr Augmented Reality, dzięki uprzejmości artysty 

Praca Witka Gretzyngiera nawiązuje do ludowych wycinanek i firan wieszanych w oknach, przedstawiając wspólnotę postaci – zarysowanych schematycznie figur społecznej emancypacji. Pasowa, rytmiczna kompozycja nawiązuje dialog z historycznym kontekstem miejsca przemysłowej pracy kobiet, jak i wypełniającymi ją obecnie komunikatami reklamowymi. Rozwinięciem pracy jest dostępny na instagramie filtr AR, który prezentuje wizję efemerycznego, wirtualnego pomnika siostrzeństwa i solidarności.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

INFO

Miejsce

witryna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

od 22 grudnia 2020

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE