Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Powidoki życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki

Publikacja „Powidoki życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki” powstała w związku z wystawą prezentowaną w sezonie 2010/2011 w ms². Na niemal 800-stronicowy tom składają się teksty kuratorów: Jarosława Lubiaka i Pauliny Kurc-Maj oraz Christiny Lodder, Andrzeja Szczerskiego, Agnieszki Rejniak-Majewskiej i Pawła Mościckiego. Wydawnictwo uzupełniają reprodukcje prac artysty oraz fragmenty jego powieści.

Ideową ramę wystawy wyznaczyły trzy pojęcia zaczerpnięte z pism teoretycznych Strzemińskiego: powidok, architektonizacja i prawo. Odczytane na nowo przez kuratorów, zostały rozpisane na cztery części dzielące wystawę. Podobny podział zastosowano w publikacji, tworząc cztery rozdziały - Prawa sztuki, Architektonizacja życia, Powidoki śmierci i Prawa dla sztuki. 


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Władysław Strzemiński (fragmenty powieści), Jarosław Lubiak, Paulina Kurc-Maj, Christina Lodder, Andrzej Szczerski, Agnieszka Rejniak-Majewska, Pawel Mościcki
Redakcja: Jarosław Lubiak
Projekt graficzny: Ryszard Bienert
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer

ISBN 978-83-63820-02-2
Rok wydania: 2012
Format: 17,5 x 23 x 6,5 cm
Ilość stron: 773
Ilość ilustracji: 220 (kolorowe i czarno-białe)
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzyszyła wystawie: „Powidoki życia. Władysław Strzemiński i prawa dla sztuki” w 2011 r.

Publikacja niedostępna w księgarni internetowej.


POBIERZ FRAGMENT


 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE