Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Polak, Żyd, artysta. Tożsamość a awangarda

Książka niniejsza powstała w wyniku ponad dwuletnich badań i kwerend prowadzonych przez zespół pracowników i współpracowników Muzeum Sztuki w Łodzi w licznych archiwach i zbiorach zarówno polskich jak i zagranicznych.
Ich podsumowanie stanowiła wystawa otwarta w listopadzie 2009 roku w nowym budynku Muzeum Sztuki - ms² oraz towarzyszące jej sympozjum, które zgromadziło badaczy z Polski, Francji, Kanady, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W swoim układzie książka odzwierciedla strukturę tego badawczego projektu. W pierwszej części odnajdziemy teksty wygłoszone na sympozjum. Część drugą tworzy materiał ilustracyjny i tekstowy zaprezentowany w ramach wystawy w Muzeum Sztuki. Część trzecia gromadzi artykuły prasowe, wywiady i wypowiedzi o charakterze programowym autorstwa bądź samych artystów, bądź też uważnych obserwatorów ówczesnego życia artystycznego. 


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Jarosław Suchan
Projekt graficzny: Tomasz Bierkowski
Koordynacja wydawnicza: Monika Wesołowska

ISBN 978-83-87937-77-5
Rok wydania: 2010
Format: 15,5 x 23 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400
Ilość ilustracji: ok.100 (85 kolorowych i 15 czarno-białych)
Język: polski

Publikacja towarzyszyła wystawie: „Polak, Żyd, artysta. Tożsamość a awangarda” w 2010 r.

Obecnie publikacja jest niedostępna w sprzedaży.


POBIERZ FRAGMENT

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE