Przejdź do sekcji:

Pokazy tematyczne i wystawa „Atlas nowoczesności” na portalu „Zasoby”

W czasie pandemii sięgamy do naszej stałej wystawy „Atlas nowoczesności”, aby w kontekście poruszanych przez nią problemów zastanowić się nad zmianami, których aktualnie doświadczamy.


INFO

Miejsce

portal zasoby.msl.org.pl

Czas

cyklicznie: w każdą środę i piątek

Atlas nowoczesności” to złożona z czternastu „wysp” tematycznych i osnuta wokół dzieł pochodzących z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi opowieść o nowoczesności rozumianej jako zestaw idei, napięć i energii, pośrednio lub bezpośrednio kształtujących rzeczywistość społeczną. W czasie pandemii co tydzień na portalu zasoby.msl.org.pl udostępniamy tekst katalogowy i reprodukcje dzieł sztuki poświęcone jednej wyspie, publikujemy je też na Facebooku. Publikacjom towarzyszy refleksja o obliczu świata zmienianego epidemią, w którym nagle tyle rzeczy zaczęło działać inaczej i których waloryzacja zmieniła się diametralnie. Śledzimy, jak zmieniło się pojmowanie spraw dotychczas ważnych i jakie zmiany wymusiła nowa organizacja świata. Cykl publikowany jest na Facebooku w każdą środę.

W każdy piątek na portalu publikowane są też tematyczne zestawienia prac z kolekcji Muzeum Sztuki, przygotowane przez zespół kuratorski ms. Cykl miał swoją premierę - na Zasobach i Facebooku - 27.03.2020. Pierwszą prezentacja nosiła tytuł: „Grupa ARTES. Między konstruktywizmem, surrealizmem i sztuką zaangażowaną” opracowana przez Pawła Polita. Kolejne prezentacje są w przygotowaniu.
 

ODWIEDŹ PORTAL ZASOBY

 

 

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

portal zasoby.msl.org.pl

Czas

cyklicznie: w każdą środę i piątek

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE