Przejdź do sekcji:

Pokazy tematyczne i wystawa „Atlas nowoczesności” na portalu „Zasoby”

W czasie pandemii sięgamy do naszej stałej wystawy „Atlas nowoczesności”, aby w kontekście poruszanych przez nią problemów zastanowić się nad zmianami, których aktualnie doświadczamy.


INFO

Miejsce

portal zasoby.msl.org.pl

Atlas nowoczesności” to złożona z czternastu „wysp” tematycznych i osnuta wokół dzieł pochodzących z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi opowieść o nowoczesności rozumianej jako zestaw idei, napięć i energii, pośrednio lub bezpośrednio kształtujących rzeczywistość społeczną. W czasie pandemii na portalu zasoby.msl.org.pl udostępniliśmy teksty katalogowe i reprodukcje dzieł sztuki poświęcone poszczególnym wyspom. Publikacjom towarzyszy refleksja o obliczu świata zmienianego epidemią, w którym nagle tyle rzeczy zaczęło działać inaczej i których waloryzacja zmieniła się diametralnie. Śledzimy, jak zmieniło się pojmowanie spraw dotychczas ważnych i jakie zmiany wymusiła nowa organizacja świata.

 

ODWIEDŹ PORTAL ZASOBY

 

 

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

portal zasoby.msl.org.pl

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE