Przejdź do sekcji:

Podstawowe pojęcia historii sztuki. Problemy rozwoju stylu w sztuce nowożytnej

Cena: 65 zł
Waga: 0.66 kg

Autor opisuje historię postrzegania, procesu formowania się sposobów widzenia, wyobrażenia i przedstawiania artystycznego w sztuce nowożytnej, a także analizuje proces rozwoju stylu i przemian formy artystycznej.

Znaczenie wydanej w roku 1915 książki Heinricha Wölfflina porównać można jedynie do przełomu rewolucji Kopernikańskiej. Wniosła ona bowiem do warsztatu historyka sztuki cały szereg nowych narzędzi badawczych, takich jak analiza strukturalna i opisowa koncepcja metody historycznej, oraz dokonała błyskotliwego podziału na styl klasycystyczny i barokowy na podstawie pojęć odnoszących się do cech formalnych. Jednocześnie Wölfflin wykazał, że to właśnie forma, a nie treść – jak powszechnie sądzono – opisuje świat, w którym powstaje dzieło sztuki. Współcześnie dzieło niemieckiego badacza stanowi lekcję, jak wnikliwie odczytywać malarstwo, rzeźbę i architekturę.


Wydawca: Słowo/Obraz Terytoria
Autor tekstów: Heinrich Wölfflin
Tłumaczenie tekstów: Danuta Hanulanka
Projekt graficzny: Stanisław Salij

ISBN 978-83-7453-634-9
Rok wydania: 2021
Format:  16,5 x 23,5 x 2,3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 344
Ilość ilustracji: ok 125 (czarno-białe)
Język publikacji: polski
Regulamin księgarni             Kontakt

Cena: 65 zł
Waga: 0.66 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE