Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Piętnaście podróży z Warszawy do Londynu

Tytułowe piętnaście podróży trwa łącznie sześć lat (1940–1946). Czternaście spośród nich odbywa się w Polsce. Odległości bywają różne. Niekiedy bardzo niewielkie (dwa przystanki autobusem, dwudziestominutowy spacer), a czasem większe – o wiele większe. W chwili, gdy ją poznajemy, podróżniczka ma siedem lat. Po drodze dziewczynka traci dom, rodzinę, nazwisko i włosy – aż wreszcie gubi też strach.
W tych trudnych latach dwie rzeczy pomagają bohaterce podczas podróży: kilka lekcji udzielonych przez rodziców – i ogromne szczęście, które nigdy jej nie opuszcza.
Jasia Reichardt – autorka tekstów o sztuce i organizatorka wystaw. Urodziła się w Polsce, kształciła w Anglii i przez większość życia mieszka w Londynie. W latach 1963-1971 była zastępcą dyrektora londyńskiego Institute of Contemporary Arts (ICA), a w latach 1974-1976 – dyrektorem Whitechapel Gallery. Napisała kilka książek o związkach sztuki z innymi dyscyplinami; publikowała także w wielu czasopismach na całym świecie. Wykładała m.in. w londyńskiej Architectural Association School of Architecture. W latach 1990-2014 wraz z Nickiem Wadleyem opracowała i skatalogowała Archiwum Themersonów, które obecnie znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.


Wydawca: Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorka tekstu: Jasia Reichardt
Tłumaczenie tekstu: Joanna Błachnio
Redakcja i korekta: Małgorzata Otrębska
Projekt okładki: Nick Wadley
Projekt stron tytułowych, skład: Bartosz Tymosiewicz
ISBN 978-83-65254-90-0
Rok wydania: 2018
Format: 15,5 x 23 x 1,3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 142
Ilość ilustracji: ok 50  (46 kolorowych i 4 czarno-białe)
Język: polski

Cena: 49 zł
Publikacja dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT      KSIĘGARNIA


 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE