Przejdź do sekcji:

Performans oporu

Cena: 38 zł
Waga: 0.26 kg

Seria rozmów z uznanymi polskimi artystami i aktywistami na temat sztuki zaangażowanej w czasach PRL i dzisiaj.

Książka ma formę historii mówionej, czyli opiera się na osobistych przeżyciach i opiniach mówiących. To seria wywiadów o czasach PRL z wybitnymi polskimi artystami i aktywistami. Rozmowy te niejednokrotnie rzucają nowe światło na akcje przeprowadzane przed laty, problematyzują pojęcie performansu oporu oraz stawiają pytania o możliwości tworzenia sztuki zaangażowanej i sens radykalnych gestów w czasach PRL i dzisiaj.

Agnieszka Sosnowska – kuratorka w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, badaczka związana z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła doktorat. Absolwentka wiedzy o kulturze oraz filozofii na UW. Zajmuje się praktykami artystycznymi na styku sztuk performatywnych i wizualnych, a także współczesnymi teoriami dotyczącymi filozofii teatru i performatywności.


Wydawca: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana
Autorzy tekstów: Agnieszka Sosnowska, Ewa Partum, Henryk Gajewski, Janusz Bałdyga, Zbigniew Libera, Waldemar Fydrych, Krzysztof Skiba, Udi Edelman, Omer Krieger
Redakcja: Joanna Krakowska
Projekt graficzny: Grzegorz Laszuk, Anna Hegman

ISBN 978-83-62418-87-9
Rok wydania: 2018
Format:  12x 20 x 1,6 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222
Ilość ilustracji: ok 70 (67 czarno-białych i 3 barwne)
Język publikacji: polski
Regulamin księgarni              Kontakt

Cena: 38 zł
Waga: 0.26 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE