Przejdź do sekcji:

Peer-to-peer: Spotkanie z artystami

INFO

Miejsce

ms², przestrzeń wystawy

Czas

9 czerwca 2018, godz. 17:00

Wydarzenie towarzyszące wystawie Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce

W ramach prezentowanej od 8 czerwca w Muzeum Sztuki w Łodzi wystawy zobaczyć można zarówno prace międzynarodowych duetów, jak i liczniejszych kolektywów, w tym międzykontynentalnych platform i grup roboczych. Projekt poświęcony praktykom kolektywnym w nowej sztuce stanowi przegląd strategii podejmowanych przez współczesnych artystów w celu organizacji i rozwijania pracy grupowej.

Podczas spotkania z biorącymi udział w wystawie twórcami dowiemy się m.in. jak się poznali i dlaczego zdecydowali się razem pracować? Czy istnieje coś takiego jak kultura rówieśnicza i jaki wpływ na rozwój praktyk kolektywnych ma internet?

W dyskusji wezmą udział m.in. przedstawiciele większych formacji jak np. NON Worldwide (platforma służąca artystom afrykańskiej diaspory do wyzwolenia się z kolonialnych struktur i do odrzucenia sztywnych kanonów autoekspresji) czy GCC (“reprezentacja” twórców związanych z bliskowschodnim obszarem Zatoki Arabskiej), oraz członkinie i członkowie: duetu Foundland Collective (używają designu, researchu, sztuk wizualnych i edukacji do badania zagadnień migracji, znaczenia przynależności i poczucia obywatelstwa) i tria LaBeouf, Rönkkö & Turner (artyści badają humanizm i intymność Internetu, stwarzając różnego rodzaju platformy do komunikacji z publicznością).

Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie prowadzone w j. angielskim, tłumaczone na j. polski.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms², przestrzeń wystawy

Czas

9 czerwca 2018, godz. 17:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.