Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie po wystawie "Erna Rosenstein, Aubrey Williams. Ziemia otworzy usta" z tłumaczeniem na PJM

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorki ms Ewy Skolimowskiej po wystawie "Erna Rosenstein, Aubrey Williams. Ziemia otworzy usta". Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na Polski Język Migowy.

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

3.12.2022, sobota, godz. 13.00


Wystawa Ziemia otworzy usta to dialog malarstwa Erny Rosenstein (1913–2004) i Aubrey’ego Williamsa (1926–1990). Ukazuje, jak powracali oni w swoich pracach do przeszłości, zwracali się ku organicznym formom, a także w głąb ziemi: odkrywali to, co wcześniej pozostawało ukryte i niewypowiedziane. Spotkanie to ukazuje, w jaki sposób malarstwo komunikowało traumy historycznej przemocy w latach 50. i 60., w czasie naznaczonym jednocześnie dekolonizacją i wyłanianiem się publicznej pamięci o Zagładzie. Pochodzący z Gujany Brytyjskiej i związany z Londynem Aubrey Williams oraz polska artystka żydowskiego pochodzenia Erna Rosenstein ukazują nam alternatywne warianty malarskiej nowoczesności. Ich prace poruszają jednocześnie wspólne dla wszystkich ludzkich i nie-ludzkich istot kwestie, takie jak przemiana i przetrwanie. Punktem wyjścia do wystawy jest obecność dzieł Rosenstein i Williamsa w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi.


WIĘCEJ INFO

oprowadza

Ewa Skolimowska

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Mapa

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

3.12.2022, sobota, godz. 13.00

oprowadza

Ewa Skolimowska

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE