Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie po wystawie "Awangardowe muzeum" z tłumaczem PJM

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie "Awangardowe muzeum", które poprowadzi kustoszka Małgorzata Wiktorko. Wydarzenie dodatkowo będzie tłumaczone na żywo na PJM przez Joannę Jędraszczyk z Polskiego Związku Głuchych.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

6.02.2022, niedziela, godz. 13.13

Wystawa "Awangardowe muzeum" śledzi historię czterech niezwykłych inicjatyw: rosyjskiej sieci Muzeum Kultury Artystycznej, niemieckiego Kabinett der Abstrakten, założonego w Stanach Zjednoczonych Société Anonyme Inc. oraz powstałej w Polsce Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy "a.r.".
Inicjatywy te łączyła otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących, kultywujących przeszłość muzeów. Zgodnie z wizją artystów - reformatorów muzeum miało się stać laboratorium nowej sztuki i nowych sposobów obcowania z nią.
Wystawa "Awangardowe muzeum" jest przedsięwzięciem o wyjątkowym charakterze ze względu nie tylko na pionierskie ujęcie tematu, ale także na rangę pokazywanych prac, z których większość jest prezentowana w Polsce po raz pierwszy. Na wystawie zobaczymy prace m.in. Marcela Duchampa, Katherine S. Dreier, Natalii Gonczarowej, El Lissitzkiego, Kazimierza Malewicza, Pieta Mondriana, Pabla Picassa i Aleksandra Rodczenki. Na łódzką wystawę zostały one użyczone przez takie instytucje jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Tate Modern w Londynie, State Museum of Modern Art w Salonikach, National Gallery w Erywaniu czy Yale University Art Gallery w New Haven.

_________________________________________________________________________

Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).WIĘCEJ INFO

oprowadzanie

Małgorzata Wiktorko

tłumacz PJM

Joanna Jędraszczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

6.02.2022, niedziela, godz. 13.13

oprowadzanie

Małgorzata Wiktorko

tłumacz PJM

Joanna Jędraszczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE