Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie po wystawie "Atlas nowoczesności. Ćwiczenia" z tłumaczeniem symultanicznym w PJM

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Atlas nowoczesności. Ćwiczenia, które poprowadzi historyczka sztuki, pracownica Działu Zbiorów Sztuki Nowoczesnej Muzeum Sztuki w Łodzi - Ewa Skolimowska, dodatkowo oprowadzanie będzie tłumaczone symultanicznie na PJM (Polski Język Migowy). Ścieżka oprowadzania - "Postęp". 

INFO

Miejsce

ms2 , Ogrodowa 19

Czas

29.04.2022, piątek, godz. 18.00

Dynamiczny charakter współczesnego świata sprawia, że mapy i atlasy szybko tracą na aktualności. Dlatego potrzebujemy nowych, które będą zachęcać do poszukiwań nieodkrytych jeszcze znaczeń, doświadczeń i emocji. Pierwsza prezentacja wystawy Atlas nowoczesności stanowiła zaproszenie do wyprawy po ścieżkach, które prowadziły od źródeł nowoczesnego świata do współczesności. W nowej odsłonie proponujemy publiczności samodzielne wytyczenie tras z myślą o przyszłości, do której miałyby doprowadzić.

Nazwaliśmy ją Atlasem, jest bowiem zbiorem map rozrysowujących topografię nowoczesności – czasoprzestrzeni, której geograficzne i chronologiczne granice pozostają płynne i nieokreślone. Tak samo, jak w pierwszej odsłonie Atlasu mapy te odnoszą się do 14 rozpoznanych przez nas terytoriów tej czasoprzestrzeni: autonomii, eksperymentu, emancypacji, ja, kapitału, katastrofy, maszyny, miasta, muzeum, normy, tradycji, postępu, propagandy i rewolucji. Nowy Atlas zmienia jednak swój charakter – ma nie tyle opisywać rzeczywistość, ile zachęcać do tworzenia jej własnych, samodzielnych interpretacji. Tym sposobem, Atlas daje wyraz przekonaniu, że nie ma jednej nowoczesności, a wielość jej manifestacji łączy się z wielością oddziałujących na nią idei, wizji, religii, tradycji, społecznych, ekonomicznych i kulturowych kontekstów.WIĘCEJ INFO

oprowadza

Ewa Skolimowska

wstęp

1 zł

ścieżka oprowadzania

Postęp

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms2 , Ogrodowa 19

Czas

29.04.2022, piątek, godz. 18.00

oprowadza

Ewa Skolimowska

wstęp

1 zł

ścieżka oprowadzania

Postęp

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE