Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie po wystawach „Obywatele kosmosu" oraz „I ogień, i popiół"

Zapraszamy na oprowadzanie Daniela Muzyczuka - kuratora wystawy Obywatele kosmosu oraz Agnieszki Pindery - współkuratorki wystawy I ogień, i popiół

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

Czas

4.02.2023, sobota, godz. 13:00-14:30

Projekt Obywatele kosmosu zorganizowany jest wokół badań prowadzonych przez Antona Vidokle (ur. 1965), artystę i wydawcę, który przez blisko dekadę zgłębiał filozofię kosmizmu z intencją zaproponowania nowej odsłony przyszłości wolnej od śmierci, wojny, rozkładu i eksploatacji natury. Na wystawie znajduje się seria jego filmów, kręconych w Japonii, Ukrainie, Rosji, Kazachstanie oraz we Włoszech, przybliżających niektóre z kluczowych zagadnień tej intelektualnej i artystycznej tradycji. Towarzyszą im dzieła z kolekcji Muzeum Sztuki.

I ogień, i popiół to solowa wystawa współczesnego ukraińskiego artysty Nikity Kadana. Poza wyborem instalacji, fotografii, rysunków i rzeźb z ostatnich kilku lat, znalazły się na niej nowe realizacje, które bezpośrednio odnoszą się do trwającej od 2014 roku wojny w Ukrainie. Muzeum Sztuki w Łodzi wraz z ikoniczną Salą Neoplastyczną stało się również przestrzenią, snucia opowieści o historii sztuki awangardowej, która często przekracza jednoznaczne tożsamości narodowe.

WIĘCEJ INFO

oprowadza

Daniel Muzyczuk i Agnieszka Pindera

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36

Czas

4.02.2023, sobota, godz. 13:00-14:30

oprowadza

Daniel Muzyczuk i Agnieszka Pindera

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE