Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie Marka Sobczyka z audiodeskrypcją po wystawie "Prototypy 05: Marek Sobczyk. Podróż-Podrut [Polentransport]"

Zapraszamy na autorskie oprowadzanie Marka Sobczyka po wystawie "Podróż-Podrut [Polentransport]".Co łączy Solaris, Katarzynę Kobro i dar Josepha Beuysa dla Muzeum Sztuki? Marek Sobczyk łączy ze sobą setki motywów i odniesień w wyjątkową instalację rzeźbiarsko-malarską.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

17.03.2022, czwartek, godz. 17.00
17 marca o godz 17.00 zabierze nas w podróż po inspiracjach, które towarzyszyły mu podczas pracy nad wystawą. Osoby, zainteresowane audiodeskrypcją wystawy, zapraszamy pół godziny wcześniej o 16.30 na wstępny opis instalacji z edukatorką Katarzyną Mądrzycką -Adamczyk.

________________________________________________________

W przestrzeni wystawy Prototypy 05: Marek Sobczyk. Podróż-Podrut [Polentransport] podążamy za meandrującą instalacją, prowadzącą do kolejnych obrazów. Konstrukcja stworzona ze 180 metrów ocynkowanego drutu jest artystycznym hołdem złożonym Katarzynie Kobro. Praca jest częścią wieloletniego projektu Marka Sobczyka  muzeum w cudzysłowie, w ramach którego artysta wchodził w dialog z pracami takich twórczyń i twórców jak: Magdalena Abakanowicz, Stanisław Dróżdż, James Joyce, Jeff Koons, Kazimierz Malewicz i Roman Opałka. Na wystawie Podróż-Podrut [Polentransport] artysta dialoguje z Katarzyną Kobro, Solaris Stanisława Lema, oraz Josephem Beuysem, na którego osławiony dar z 1981 roku postanawia spojrzeć krytycznym okiem.

W Muzeum Sztuki w Łodzi, z pomocą ekipy technicznej, Sobczyk wygiął pręt, zgodnie z ciągiem Fibonacciego w proporcji 3:5:8, w kształty inspirowane rzeźbami Kobro. Drut prowadzi przez 8 stacji, których formy przywodzą na myśl sondy kosmiczne, budki telefoniczne czy latawce. Każda z nich składa się z 5 obrazów. Malarstwo Marka Sobczyka zaprasza do przyglądania się fragmentom rzeczywistości z odpowiednim dystansem i poczuciem humoru. Znalezione w internecie tabloidowe teksty, zdjęcia, czy memy stają się dla artysty pretekstem do budowania podatnej na zmiany ikonografii naszych czasów.


WIĘCEJ INFO

oprowadza

Marek Sobczyk

audiodeskrypcja na żywo

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

17.03.2022, czwartek, godz. 17.00

oprowadza

Marek Sobczyk

audiodeskrypcja na żywo

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE