Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie Magdaleny Franczak z audiodeskrypcją na żywo po wystawie "Zwichnięty czas"

Magdalena Franczak zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie "Zwichnięty czas" z elementami audiodeskrypcji. Będziemy skupiać się na wielozmysłowości odbierania sztuki, uruchamiając wyobraźnię i pamięć.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

14.09.2022, środa, godz. 16.16

Wystawa "Zwichnięty czas" nie jest tylko artystycznym komentarzem do codziennego doświadczania problemów globalnych, lokalnych i prywatnych. To także zaproszenie do wspólnego poszukiwania alternatyw dla dotychczasowych sposobów doświadczania czasu. Zachęca, żeby potraktować życie nielinearnie i otworzyć się na inność, zarówno w drugiej istocie, jak i w nas samych. Jedną z propozycji może być rozumienie i odczuwanie upływu czasu poprzez ciało, wsłuchanie się w jego rytm. Sprzyja temu przestrzeń wystawy. Są tu warunki do tego, by czas odbierać inaczej, żeby wyrwać się z ciągłego biegu i skierować swoją uwagę na kwestie, które do tej pory nam umykały. 

_______________________________________________________________________

Magdalena Franczak –  artystka interdyscyplinarna. Tworzy rzeźby, rysunki, fotografie, pracuje z zastanymi miejscami w przestrzeni publicznej. Twórczyni Nomadycznej Pracowni oraz publikacji artystycznych.  Współkuratorka projektu: Manifesty dla Przyszłości. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 i 2020 roku. Nominowana do tytułu Kulturystki Roku przez dziennikarzy Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia w 2018 roku. Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą (m.in.  Muzeum Sztuki w Łodzi, Miejsce Projektów Zachęty w Warszawie, Arsenał w Poznaniu, BWA Zielona Góra,  BWA Katowice, Galeria Biała w Lublinie, Labirynt w Lublinie, CSW w Toruniu, Art Cube Artists Studios Jerusalem, Atelierhaus Salzamt w Linzu i wielu innych). W swojej praktyce artystycznej stara się redefiniować zastany porządek nadając formom nowe znaczenia. Sklejając ze sobą kształty wyjęte z rzeczywistości tworzy opowieść o utopijnym świecie, w którym każdy głos może wybrzmieć z równą siłą nie zagłuszając drugiego. Jak pisze Karolina Sikorska: „Magdalena Franczak mówi o pracy i procesie twórczym jako o przyroście naturalnym. Za tą metaforą kryje się skrupulatnie budowana kolekcja znalezionych, pozyskanych, zyskujących materialność przedmiotów, które produkują  misterne struktury powiązań między sobą, skłaniając inicjatorkę i twórczynię kolekcji do ciągłego wysiłku opanowywania i klasyfikowania zbieranego materiału. Praca dla Franczak jest bezustannym procesem, mierzeniem się z ulotnością materii, konserwacją, odzyskiwaniem, umieszczaniem rzeczy w obszarze widzialnego”. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Strona artystki: http://magdafranczak.pl/

WIĘCEJ INFO

oprowadza

Magdalena Franczak

audiodeskrypcja

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

14.09.2022, środa, godz. 16.16

oprowadza

Magdalena Franczak

audiodeskrypcja

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE