31 marca (niedziela) wszystkie oddziały Muzeum Sztuki w Łodzi będą nieczynne. Zapraszamy do odwiedzin w pozostałe dni.

Oprowadzanie Laury Paweli po wystawie „Erroryzm. Agnieszka Kurant”

Zapraszamy na oprowadzanie Laury Paweli po wystawie „Erroryzm. Agnieszka Kurant”. Artystka opowie o twórczości i wystawie Kurant przez pryzmat swojej sztuki i praktyki artystycznej. Pawela skupi się w swoim oprowadzaniu na jednym z głównych wątków “Erroryzmu”, czyli na twórczej i niszczącej roli błędu w obliczu współczesnej automatyzacji i algorytmizacji.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

wstęp

wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę

Czas

8 października 2021, piątek, godz. 17.00

Sztuka Agnieszki Kurant bada to, co niewidoczne: przepływy wirtualnego kapitału, niewidzialną pracę, ukryte formy wyzysku oraz fikcje, które budują rzeczywistość. Metody tworzenia dzieł oraz ich formy służą artystce do spekulacji na temat przyszłości pracy i kreatywności, a także do obserwacji zacierającej się granicy pomiędzy tym, co naturalne i syntetyczne, ludzkie i nieludzkie. Wystawa “Erroryzm” skupia się na jednocześnie twórczej i niszczącej roli błędu w obliczu współczesnej automatyzacji i algorytmizacji.

Laura Pawela - urodzona w 1977 roku artystka wizualna związana z Górnym Śląskiem i Warszawą. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 2002 roku projektem “Reallaura”, który używając telefonii komórkowej, dowcipnie komentował zmiany zachodzące w społeczeństwie informacyjnym. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie. Wystawiała w Polsce i za granicą, prezentując prace na około dziewięćdziesięciu wystawach. Swoje projekty realizowala min. we Francji (“Bathroom”/2005), Argentynie (“Unfinished Histories”/2008), na Śląsku (“Untitled/Friedrich”/2008), w Finlandii (“Musicam Video”/2010-11) oraz ostatnio w Nowym Jorku i Utopii (“Bloodbuzz Ohio”/2011) oraz w Teksasie (”Pink Horizon”, 2014). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych, polskich i zagranicznych min. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, w MOCAKu w Krakowie, w zbiorach galerii Arsenał Białystok, Bunkier Sztuki i innych. Jest laureatką wielu wyróżnień oraz stypendiów (Nagroda artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego, 7 Konkurs Gepperta, stypendium Młoda Polska, stypendium Visegrad Fund), była nominowana do Paszportów Polityki w 2004 roku, jej twórczość prezentowana była także na łamach wielu katalogów i wydawnictw (min. “Nowe Zjawiska w Sztuce Polskiej po 2000, “Tekstylia Bis”).

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

8 października 2021, piątek, godz. 17.00

wstęp

wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę

Podziel się informacją