Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie Laury Paweli po wystawie „Erroryzm. Agnieszka Kurant”

Zapraszamy na oprowadzanie Laury Paweli po wystawie „Erroryzm. Agnieszka Kurant”. Artystka opowie o twórczości i wystawie Kurant przez pryzmat swojej sztuki i praktyki artystycznej. Pawela skupi się w swoim oprowadzaniu na jednym z głównych wątków “Erroryzmu”, czyli na twórczej i niszczącej roli błędu w obliczu współczesnej automatyzacji i algorytmizacji.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

8 października 2021, piątek, godz. 17.00

Sztuka Agnieszki Kurant bada to, co niewidoczne: przepływy wirtualnego kapitału, niewidzialną pracę, ukryte formy wyzysku oraz fikcje, które budują rzeczywistość. Metody tworzenia dzieł oraz ich formy służą artystce do spekulacji na temat przyszłości pracy i kreatywności, a także do obserwacji zacierającej się granicy pomiędzy tym, co naturalne i syntetyczne, ludzkie i nieludzkie. Wystawa “Erroryzm” skupia się na jednocześnie twórczej i niszczącej roli błędu w obliczu współczesnej automatyzacji i algorytmizacji.

Laura Pawela - urodzona w 1977 roku artystka wizualna związana z Górnym Śląskiem i Warszawą. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 2002 roku projektem “Reallaura”, który używając telefonii komórkowej, dowcipnie komentował zmiany zachodzące w społeczeństwie informacyjnym. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie. Wystawiała w Polsce i za granicą, prezentując prace na około dziewięćdziesięciu wystawach. Swoje projekty realizowala min. we Francji (“Bathroom”/2005), Argentynie (“Unfinished Histories”/2008), na Śląsku (“Untitled/Friedrich”/2008), w Finlandii (“Musicam Video”/2010-11) oraz ostatnio w Nowym Jorku i Utopii (“Bloodbuzz Ohio”/2011) oraz w Teksasie (”Pink Horizon”, 2014). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych, polskich i zagranicznych min. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, w MOCAKu w Krakowie, w zbiorach galerii Arsenał Białystok, Bunkier Sztuki i innych. Jest laureatką wielu wyróżnień oraz stypendiów (Nagroda artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego, 7 Konkurs Gepperta, stypendium Młoda Polska, stypendium Visegrad Fund), była nominowana do Paszportów Polityki w 2004 roku, jej twórczość prezentowana była także na łamach wielu katalogów i wydawnictw (min. “Nowe Zjawiska w Sztuce Polskiej po 2000, “Tekstylia Bis”).

WIĘCEJ INFO

wstęp

wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

8 października 2021, piątek, godz. 17.00

wstęp

wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE