кураторську екскурсію по виставці «Атлас сучасності. Вправи» / Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na język ukraiński po wystawie "Atlas nowoczesności. Ćwiczenia". Wyspa "Emancypacja"
Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Atlas nowoczesności. Ćwiczenia
. Jakub Gawkowski - jeden z kuratorów wystawy opowie o wybranych dziełach z wyspy „Emancypacja”. Oprowadzanie będzie tłumaczone konsekutywnie na język ukraiński.
Запрошуємо на кураторську екскурсію Якубa Гавковськиего по виставці «Атлас сучасності. Вправи». Зустріч відбудеться у суботу, 21 Може о 15:00, у ms2 (вул. Огродова, 19, Мануфактура). Вартість входу - 1 зл. Екскурсія буде проводитиметься українською мовою, перекладатиме Саша Єрьоміна.
INFO
Miejsce
ms2, ul. Ogrodowa 19 / ms2 (вул. Огродова, 19, Мануфактура)
Czas
Dynamiczny charakter współczesnego świata sprawia, że mapy i atlasy szybko tracą na aktualności. Dlatego potrzebujemy nowych, które będą zachęcać do poszukiwań nieodkrytych jeszcze znaczeń, doświadczeń i emocji. Pierwsza prezentacja wystawy "Atlas nowoczesności" stanowiła zaproszenie do wyprawy po ścieżkach, które prowadziły od źródeł nowoczesnego świata do współczesności. W nowej odsłonie proponujemy publiczności samodzielne wytyczenie tras z myślą o przyszłości, do której miałyby doprowadzić.
Atlas nowoczesności. Ćwiczenia
to nie tylko kontynuacja wystawy zainaugurowanej w 2014 roku. To także kolejny etap rozpoczętych już kilkanaście lat temu prac nad kolekcją Muzeum Sztuki, których celem jest badanie, reinterpretacja i aktualizowanie znaczeń znajdujących się w niej dzieł. Kolejne prezentacje – od 2008 roku wystawiane w nowej siedzibie Muzeum Sztuki, ms2 – zrywają zarówno z chronologicznym układem dzieł, jak i ideą wystawy stałej.