Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki"

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki”, które poprowadzi jej kurator Paweł Polit.

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

10.11.2021, środa, godz. 17.00

Wystawa prezentuje dzieła prozaika Leopolda Buczkowskiego, autora takich powieści jak: „Czarny potok” (1954), Uroda na czasie (1970), Oficer na nieszporach (1975) czy Kamień w pieluszkach. Niewiele osób wie, że równie ciekawa, acz mniej znana jest jego twórczość wizualna. Jako artysta Buczkowski posługiwał się rysunkiem, fotografią, technikami graficznymi, wodnymi i olejnymi, kolażem, a w późnej fazie swojej twórczości także formami przestrzennymi - rzeźbą i asamblażem.

Wystawa Leopold Buczkowski. Przebłyski historii, przelotne obrazki to pierwsza, całościowa prezentacja twórczości plastycznej tego artysty. Znakomita większość zgromadzonych na niej dzieł jest pokazywana publicznie po raz pierwszy. Prezentacja ta stała się możliwa dzięki niedawnemu pozyskaniu przez Muzeum Sztuki w Łodzi całej spuścizny artystycznej Buczkowskiego.  

_______

Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).

WIĘCEJ INFO

prowadzanie

Paweł Polit

wstęp

wstęp w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19

Czas

10.11.2021, środa, godz. 17.00

prowadzanie

Paweł Polit

wstęp

wstęp w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE