Przejdź do sekcji:

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Henryk Stażewski. Późny styl"

Zapraszamy na oprowadzanie Davida Crowleya - kuratora wystawy Henryk Stażewski. Późny styl.

Wydarzenie współprowadzone będzie przez Daniela Muzyczuka.

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

22.04.2023 (sobota), godz. 13:00

Henryk Stażewski. Późny styl to obszerna wystawa przybliżająca życie i twórczość jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Stażewski był pionierem europejskiej awangardy lat 20. i 30. XX wieku, jednak cieszył się bogatą "drugą" karierą również w powojennej Polsce, która trwała ponad 40 lat, aż do śmierci artysty w 1988 roku. Jego zaangażowanie w nowoczesność i inwencja pozostały niezmienne przez całe jego życie. Stażewski eksplorował nowe idee w swojej sztuce nawet w dziewiątej dekadzie swojego życia, nawiązując bliskie przyjaźnie z młodszymi artystami, których prace również obecne są na tej wystawie.


David Crowley jest wykładowcą w National College of Art and Design w Dublinie. Jest historykiem i kuratorem, który interesuje się Europą Wschodnią pod rządami komunistów. Był kuratorem wielu wystaw, w tym Cold War Modern w Victoria and Albert Museum w latach 2008–2009 (współpraca kuratorska z Jane Pavitt); Sounding the Body Electric. Experimental Art and Music in Eastern Europe w Muzeum Sztuki w Łodzi, 2012 i Calvert 22, Londyn, 2013 oraz Notes from the Underground. Music and Alternative Art in Eastern Europe, 1968-1994 w Muzeum Sztuki w Łodzi, 2017 i Akademie Der Künste w Berlinie w 2018 (obydwie zrealizowane przy współpracy kuratorskiej z Danielem Muzyczukiem).


Partnerzy:


Współfinansowane przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Wystawa przygotowana dzięki wsparciu projektu badawczego Complicated Past Towards Shared Futures, partnerstwa Łotewskiego Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuki w Łodzi, Litewskiej Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki w Malmö i Stowarzyszenia OFF-Biennale w Budapeszcie, finansowanego w ramach unijnego programu Kreatywna Europa (2020-23).

WIĘCEJ INFO

oprowadzą

David Crowley i Daniel Muzyczuk

język

angielski/polski

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

22.04.2023 (sobota), godz. 13:00

oprowadzą

David Crowley i Daniel Muzyczuk

język

angielski/polski

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE