Przejdź do sekcji:

Ogrodowa. Imaginarium społeczne

Cena: 34.90 zł
Waga: 0.42 kg

Historyczno-socjologiczny esej poświęcony jednej z najciekawszych łódzkich ulic opowiadający jej historię na tle społecznych przemian, na przestrzeni ostatnich dwustu lat.

Autor przedstawił ilustrowaną fotografiami i dokumentami mozaikę ludzkich wyobrażeń, dążeń i pragnień skonfrontowanych z miejską rzeczywistością społeczną oraz historyczną koniecznością. Socjologiczne spojrzenie na obecną i dawną Łódź - miasto pełne kontrastów, zróżnicowane społecznie, ale konsekwentnie walczące o własne miejsce we współczesnych świecie.

W książce „Ogrodowa - imaginarium społeczne” Bogdan Jankowski opowiada historię ulicy, która jest jego zdaniem zwierciadłem zmian zachodzących w Łodzi w ciągu ostatnich 200 lat. Przed laty Bogdan Jankowski prowadził badania socjologiczno-społeczne w famułach znajdujących się przy ul. Ogrodowej. Poznał mieszkających tam ludzi. To zainspirowało go, by przyjrzeć się ich losom. Dostał od nich zdjęcia, przeprowadził z nimi wywiady. To zaowocowało książką.

Bogdan Jankowski - doktor socjologii, współpracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. To także współautor książki „Ciągłość i zmian w łódzkich enklawach biedy” wydanej przez Wydawnictwo UŁ.


Wydawnictwo: Kusiński
Autor tekstów: Bogdan Jankowski
Projekt graficzny: Sławomir Krajewski
Zdjęcia: Bogdan Jankowski
 
ISBN 978-83-956303-1-6
Rok wydania: 2020
Format:  16,5 x 23,5 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196
Ilość ilustracji: ok 110 (77 barwnych i 33 czarno-białe)
Język publikacji: polski
Regulamin księgarni                  Kontakt
Cena: 34.90 zł
Waga: 0.42 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE