Przejdź do sekcji:

Oferta warsztatów on-line dla grup zorganizowanych

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na warsztaty on-line prowadzone przez edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wszystkie warsztaty mają interaktywny charakter i proponują uczestnikom twórcze działania. 

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

od 30 listopada 2020

Do udziału w warsztacie on-line potrzebne jest połączenie internetowe, komputer, tablet bądź telefon z kamerą i mikrofonem oraz możliwość korzystania z aplikacji Zoom. Dodatkowe materiały (bardzo ograniczone) wykorzystywane podczas warsztatu zależą od wybranego tematu. 

Jak zarezerwować warsztaty? 

  • wybierz temat z oferty warsztatów on-line, 
  • zadzwoń do działu edukacji Muzeum Sztuki (605 060 063) i zarezerwuj termin warsztatu, 
  • w dniu warsztatu przed zajęciami zakup bilet on-line dla wszystkich uczestników warsztatu, 
  • po zakupie biletu otrzymasz link do spotkania na platformie Zoom, który należy rozesłać wszystkim uczestnikom warsztatu. Skontaktuj się wówczas jeszcze telefonicznie z muzeum celem potwierdzenia: 605 060 063, 
  • zaloguj się przy pomocy linku na spotkanie na platformie Zoom. 

Koszt warsztatu = 1 zł od uczestnika

Bilety na warsztaty dostępne są tutaj


MALUCHY W MUZEUM 

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat 


HARCE Z GEOMETRIĄ 

Koła, trójkąty i prostokąty rozrabiają w muzeum. Czy i wy macie ochotę na harce z geometrią? Figur geometrycznych poszukamy wokół siebie: na stole i na ścianie, w lodówce i w szafce. Zajrzymy również do Sali Neoplastycznej i sprawdzimy, czy artyści woleli malować koła czy trójkąty. Zabawimy się również w geometrycznych twórców, robiąc niezwykły kolaż z …. warzywnych stempli. 


ABSTRAKCYJNE ZWIERZĘTA 

Kolorowe papugi, przezroczyste ośmiornice i czarne nietoperze. Czy odnajdziemy te wszystkie zwierzęta w dziełach sztuki nowoczesnej? Wyruszymy na wycieczkę po wystawie Atlas Nowoczesności tropem niezwykłych stworzeń. Sami też stworzymy niejedno kolorowe i hałaśliwe zwierzę. 


ZABAWY Z PRZESTRZENIĄ 

Jak powstają rzeźby i co je wyróżnia od innych form sztuk plastycznych? Podczas warsztatu porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb oraz zaskakujące materiały, z których zostały wykonane. Na wystawie Atlas Nowoczesności spotkamy się z Mirkiem i Aliną, ale także przyjrzymy się dziwnym, abstrakcyjnym stworom. A następnie sami sprawdzimy, czy łatwiej kształtować glinę czy projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn papieru. 


DZIECIAKI W MUZEUM 

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat 


FAKTURA 

Wielu artystów w codziennej pracy wykorzystuje różne elementy otoczenia i przedmioty, które choć nie są materiałami malarskimi, nadają ich dziełom ciekawą fakturę. W czasie warsztatu pójdziemy w ślady Maxa Ernsta i stworzymy dzieła metodą frotażu. Będzie sporo roboty i zagadek detektywistycznych. 


KOMIKS 

Skąd się biorą historie? Gdzie znaleźć bohatera? Może wystarczy rozejrzeć się wokół siebie lub spojrzeć przez okno, by zaczęła się przygoda? Podczas warsztatu sprawdzimy, jakie historie opowiadają dzieła sztuki na wystawie w muzeum. Ale sami również stworzymy komiksowe historie. Wystarczy kartka, ołówek i wyobraźnia... 


PAKUJ!

Do czego tak naprawdę służą opakowania i od czego zależy ich kształt? Dlaczego prezenty należy ładnie zapakować? Czy opakowanie to sztuka? I jak pakuje się sztukę? Na te wszystkie pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatu. Ale nie zabraknie też praktycznych ćwiczeń z pakowania! 


IDĘ TAK DŁUGO, JAK LEJE SIĘ WODA 

Otaczają nas rzeczy i zjawiska, które podlegają różnym zasadom i mają swoje ograniczenia. Czasem te zasady nam pomagają, a czasem mamy ochotę je złamać. W czasie warsztatu zastanowimy się, co znaczy działać zgodnie z zasadą. Przyjrzymy się, jak zasady i ograniczenia wykorzystują artyści. Sami zmierzymy się również z wieloma zasadami – wyzwaniami. Będzie sporo dobrej zabawy (z zasadami oczywiście)! 

WIĘCEJ INFO

bilety

bilety.msl.org.pl

cena

1 zł

kontakt

605 060 063

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

od 30 listopada 2020

bilety

bilety.msl.org.pl

cena

1 zł

kontakt

605 060 063

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE