Przejdź do sekcji:

Oferta warsztatów on-line dla gości indywidualnych

Zapraszamy maluchy i dzieci przedszkolne na warsztaty on-line prowadzone przez edukatorki i edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wszystkie warsztaty mają interaktywny charakter i proponują uczestnikom twórcze działania. 

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

od 2 grudnia 2020

Zapraszamy maluchy i dzieci przedszkolne na warsztaty on-line prowadzone przez edukatorki i edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wszystkie warsztaty mają interaktywny charakter i proponują uczestnikom twórcze działania. 

Do udziału w warsztacie on-line potrzebne jest połączenie internetowe, komputer, tablet bądź telefon z kamerą i mikrofonem oraz możliwość korzystania z aplikacji Zoom. Dodatkowe materiały (bardzo ograniczone) wykorzystywane podczas warsztatu zależą od wybranego tematu. 

Jak zarezerwować warsztaty?

  • wybierz warsztat spośród wydarzeń on-line,
  • w dniu warsztatu przed zajęciami zakup bilet on-line,
  • po zakupie biletu otrzymasz link do spotkania na platformie Zoom. Skontaktuj się wówczas jeszcze telefonicznie z muzeum celem potwierdzenia: 605060063,
  • zaloguj się przy pomocy linku na spotkanie na platformie Zoom.

Koszt warsztatu = 6 zł od uczestnika. 

Uwaga! Do końca 2020 r. koszt warsztatu = 1zł od uczestnika.

Bilety na warsztaty dostępne są tutaj


Środa, 16.12.2020, godz. 12:12

MALUCHY W MUZEUM. Czerwone

Prowadzi: Marta Wlazeł

Czerwone są jabłka i słodkie, letnie truskawki. Czerwona farba jest wesoła i zawsze dobrze widoczna. Czy znajdziemy ten kolor na obrazach w Muzeum Sztuki?


Sobota, 12.12.2020, godz. 12:12

DZIECIAKI W MUZEUM. Zabawy z przestrzenią

Prowadzi: Marta Wlazeł

Czym się różni rzeźba od obrazu? Jak pochwycić przestrzeń w pułapkę? Czy rzeźba to tylko ciężka, nieruchoma bryła? Na te i inne pytania odpowiemy podczas sobotniego spotkania online.


Środa, 09.12.2020, godz. 12:12

MALUCHY W MUZEUM. Zwierzęta

Prowadzi: Marta Wlazeł

Zwierzęta – groźne lwy i tygrysy, słonie i maleńkie mrówki. Ptaki i owady. Czy zwierzęta mieszkają w Muzeum Sztuki? Czy uda się je odnaleźć na płótnach abstrakcyjnych obrazów?


Sobota, 05.12.2020, godz. 12:12

DZIECIAKI W MUZEUM. Matura z faktury

Prowadzi: Agnieszka Wojciechowska-Sej

Każdy z nas ma w domu podłogę. Zwykle jest ona chropowata i szorstka. Po śliskiej podłodze dobrze się ślizga, ale bywa to niebezpieczne na przykład gdy niesiesz kubek ciepłej herbaty. Ta chropowatość podłogi to jej faktura. Faktura zatem to taki bufor bezpieczeństwa. Fakturę możemy też wykorzystać do pracy twórczej. Będziecie potrzebować kilku arkuszy papieru do pieczenia albo zwykłych kartek, ołówka i kredek świecowych lub pasteli. Podczas zajęć powiemy sobie o fakturach prawie wszystko i spróbujemy zachować je na różne sposoby. Podejrzymy też w Muzeum, jak różne faktury mają dzieła sztuki. Tak się składa, że artyści niekiedy celowo tworzą prace, do których wypukłości i chropowatości aż rwą się ręce, czasami zaś polerują powierzchnię na gładką taflę.

Niestety, nie wolno nam zachować faktury powierzchni rzeźb i obrazów. To byłoby niebezpieczne dla dzieł sztuki. Całe szczęście, w Muzeum też jest podłoga!


Środa, 02.12.2020, godz. 12:12 

MALUCHY W MUZEUM. Rośliny 

Prowadzi: Marta Wlazeł 

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak - Muzeum Sztuki zaprasza Cię na warsztatowy cykl MALUCHY W MUZEUM on-line. Sztuka nowoczesna może stać się wspólnym odkryciem Rodzica i Dziecka.

Świat flory jest bardzo zróżnicowany: należy do niego ogromne drzewo i malutka stokrotka. Kwiaty pachną, ale są też źródłem cennych barwników. Czy w muzeum, które kolekcjonuje sztukę współczesną, uda się znaleźć obrazy przedstawiające rośliny? Czy uda nam się stworzyć obraz, gdzie tworzywem i tematem będą rośliny?

WIĘCEJ INFO

bilety

bilety.msl.org.pl

cena

1 zł

kontakt

605 060 063

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

od 2 grudnia 2020

bilety

bilety.msl.org.pl

cena

1 zł

kontakt

605 060 063

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE