Przejdź do sekcji:

Nowoczesny system dostępu do oferty Muzeum Sztuki w Łodzi

Platforma, której budowa jest przedmiotem projektu pn. Nowoczesny system dostępu do oferty Muzeum Sztuki w Łodzi ma na celu nie tylko udostępnienie zasobów w wersji cyfrowej, ale również posłuży organizacji procesu zwiedzania wystaw i uczestniczenia w innych wydarzeniach o charakterze kulturalnym jak największemu gronu odbiorców. Aby w pełni móc zrealizować swoje cele Muzeum zbudowało nowoczesny system informatyczny pozwalający nie tylko na pełne udostępnianie zasobów w wersji cyfrowej, ale także umożliwiający w prosty sposób organizację merytorycznej działalności Muzeum wraz z systemem rezerwacji biletów on-line. System zaprojektowany został z uwzględnieniem potrzeb wszystkich potencjalnych użytkowników, a także najnowszych technologii informatycznych zapewniających sprawne działanie platformy przez przynajmniej okres trwałości przedsięwzięcia, a także realizację wszystkich zaplanowanych funkcjonalności. Architektura platformy jest architekturą modułową składająca się z kilku części zintegrowanych pod wspólną platformą wymiany danych.

Wśród efektów realizacji przedsięwzięcia można wymienić: wzrost poziomu wykorzystania technik oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych; bezpieczny i sprawny dostęp do sztuki współczesnej; łatwiejszy dostęp do zasobów Muzeum; przyczynienie się do budowy społeczeństwa informacyjnego oraz sukcesywne zwiększenie liczby osób korzystających z oferty Muzeum Sztuki w Łodzi, co pozytywnie wpływa na wyrównanie szans oraz w znacznym stopniu ogranicza zjawisko „cyfrowego wykluczenia”.

Niniejszy projekt jest kontynuacją prac digitalizacyjnych realizowanych w latach 2011-2015, które służą zabezpieczeniu i szerokiemu udostępnieniu zbiorów Muzeum.


Całkowita wartość projektu: 684 911,97 zł.
Projekt realizowany jest z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Wydatki kwalifikowalne 438 611,00 zł.
Wkład Funduszy Europejskich: 324 572,14 zł
 

Termin realizacji: 1.01.2017 – 31.10.2017

Z dniem 31 października 2017 roku prace nad portalem dobiegły końca.

Portal zasobów muzealnych dostępny jest tutaj

Portal rezerwacji biletów tutaj

Galeria

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE