Przejdź do sekcji:

Notes ryski. Śladem linii Wacława Szpakowskiego

Cena: 17 zł
Waga: 0.03 kg

Pomiędzy pustymi stronami przeznaczonymi do własnych notatek lub szkiców notes zawiera zreprodukowane strony z notatników polskiego pioniera abstrakcji - Wacława Szpakowskiego z lat 1900-1909

Notes powstał w nawiązaniu do wystawy pt. „Notes ryski. Śladem linii Wacława Szpakowskiego”, która odbyła się w Muzeum Sztuki w Łodzi ms¹, ul. Więckowskiego 36 w dniach: 23 października 2020 – 28 lutego 2021.

Wystawa poświęcona była twórczości polskiego pioniera abstrakcji jak i również Rydze - miastu, w którym narodziła się jego idea linii rytmicznych. Prace Szpakowskiego zestawione zostały tu z dziełami artystów różnych generacji podejmujących wątki obecne w jego twórczości.

Na okładce notesu praca Wacława Szpakowskiego, z serii B: B6, 1924 rok, kolekcja Muzeum Sztuki w Łodzi.

Reprodukcje udostępnione dzięki uprzejmości rodziny artysty.

Wacław Szpakowski - architekt, rysownik i fotograf. Prekursor abstrakcji geometrycznej, przez całe życie konsekwentnie zgłębiający zagadnienia rytmu, systemów zapisów oraz geometrii przyrody. Pozostawił po sobie liczne prace z pogranicza sztuki abstrakcyjnej, muzyki i matematyki, które ukazują związki oraz bliskość tych dziedzin.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Format: 9 x 14 x 0,5 cm
Ilość stron: 48
24 kartki gładkie w kolorze ecru
Ilość ilustracji: 5
Oprawa: miękka


Regulamin księgarni          Kontakt

Cena: 17 zł
Waga: 0.03 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE