Przejdź do sekcji:

Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

3 stycznia 2020, g. 18:00

Wydarzenie towarzyszące wystawie "Prototypy 03: Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport troski".

Projekcja filmu "Nieskończoność dalekich dróg" Andrzeja Różyckiego oraz rozmowa z reżyserem, którą poprowadziła Magdalena Saryusz-Wolska.

Film Andrzeja Różyckiego jest nie tylko portretem Zofii Rydet, kobiety-artystki, jej metod pracy, ale i uchwyceniem dojrzałości i wielkiej pasji. Rydet wpuszcza widza do swojego świata, pozwala przyglądać się sobie i podglądać bez ograniczeń. Z wielkim spokojem opowiada o niepokojach towarzyszących starości, wiążących się z nią nieuniknionych procesach, które jednak nie są w stanie zatrzymać ogromnej chęci uwieczniania chwil, które przemijają bezpowrotnie. Misja Rydet jest nieskończona, tak jak nieskończone są drogi, które fotografowała. Umiejętności artystki były dla niej sposobem funkcjonowania, dzięki nim tworzyła, poznawała ludzi, dostrzegała piękno, dzieliła się nim, kochała, obserwowała zmieniający się krajobraz i komunikowała wszystko to, czego słowa nie potrafią.

Andrzej Różycki – urodzony w 1942, filmowiec, fotograf, teoretyk fotografii. Absolwent konserwacji zabytków i muzealnictwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwent Wydziału Reżyserii i wykładowca PWSFTviT. Należał do grupy fotograficznej „Rytm” i „Zero 61”

Magdalena Saryusz-Wolska – kulturoznawczyni, filmoznawczyni, socjolożka, wykładowczyni, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. W swoich pracach badawczych głównie koncentruje się na pamięci zbiorowej, kulturowej, historii filmu i obrazu oraz badaniach publiczności.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

3 stycznia 2020, g. 18:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE