Przejdź do sekcji:

Niedziela w Muzeum: Unplugged

Unplugged/bez prądu to wieloznaczna figura. Dla osób świadomie słuchających muzyki to skojarzenie z akustycznymi koncertami zapoczątkowanymi przez Jona Bon Jovi i Richiego Sambora w stacji MTV w 1989 roku. Dziś – być może proroctwo dla świata nadmiernie eksploatującego surowce kopalne.Czy sztuka nowoczesna może dziś mieć charakter unplugged? Czy sztuka dzieje się tu i teraz, bez prądu napędzającego chociażby internet? A Muzeum Sztuki? Czy jesteśmy w stanie wyciągnąć wtyczkę? Spróbujmy.


INFO

Miejsce

Dziedziniec ms1

Czas

26 lipca 2020, od 12:00 do 18:30

Aktywności:

  1. Losowanie instrukcji z zestawu Yoko Ono „Grapefruit” – jako instrukcji do indywidualnego performansu delegowanego;
  2. Bluszcz życzeń – wzorowany na wielokrotnie powtarzanym geście Yoko Ono – zaproszenie do zapisywanie życzeń dla siebie i dla świata oraz instalowanie ich na  muzealnym bluszczu;
  3. Festiwal songwriterów, beat-bokserów, recytatorów, mimów występujących solo na jednoosobowych scenach z wtórnie wykorzystanych europalet w głębi muzealnego ogrodu. Przekaz będzie nawiązywał do aktualnej sytuacji klimatycznej, każdy z artystów będzie mógł polegać na sile swojego głosu lub perswazji ruchu. Nikomu nie podciągniemy przedłużacza.
  4. Stanowisko z produkcją t-shirtów z hasłami z świata sztuki XX i XXI wieku, będących komentarzami do świata w stanie katastrofy klimatycznej. Zachęcamy do przyniesienia własnych t-shirtow, bluz czy toreb.
  5. Dokumentacja wydarzenia bez prądu i baterii – zachęcamy gości do odnalezienia zabytkowych Zenitów i aparatów typu Zorka, a tych najbardziej analogowych poprosimy o rysunkową dokumentację działań na dziedzińcu ms1.
  6. Sztuka poczty. Zasłyszane wersy, hasła, strzępki rozmów i dyskusji mogą skleić się w niejeden poemat. Muzealnych gości zaprosimy do zapisania kolażowych poematów na promocyjnych  pocztówkach MS i wysyłanie pod wylosowane adresy. Dział Edukacji zapewnia sprawny generator najpopularniejszych adresów w Polsce. Odważni mogą podać adres zwrotny. Taka analogowa korespondencja to może być początek pięknej przyjaźni!

Zapewniamy asystę dla osób z niepełnosprawnościami. Informacje telefoniczne lub SMS-owe pod nr tel.: 605 060 063  lub e-mail: k.madrzycka@msl.org.pl

WIĘCEJ INFO

Prowadzą

Katarzyna Mądrzycka- Adamczyk, Maja Pawlikowska, Leszek Karczewski

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

Dziedziniec ms1

Czas

26 lipca 2020, od 12:00 do 18:30

Prowadzą

Katarzyna Mądrzycka- Adamczyk, Maja Pawlikowska, Leszek Karczewski

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE